Arsuri în gat

23-03-2020
FlorincosminPetrache
Nu este medic/terapeut
FlorincosminPetrache
Bună ziua, domnule Doctor va cer ajutorul.Acum 1 luna am făcut exces de foarte mult Alcol într-o seara, a doua zi nu putem nici sa mananc din cauza nodurilor. Pentru un timp am avut foarte multe dureri în gat, apoi simțeam un nod un gat și nu putem respira din piept, 1 seara am avut și temperatura. după arsuri in gat și in interiorul esofagului, Am fost la medicul orl precizez ca stau în Germania, mi-a zis ca nu am nimic, nu mi-a recomandat nici un medicament, nu știu ce sa fac, va rog sa ma ajutați.
1 comentarii
0
24-03-2020, ora 08:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. sa Intelegi ca creerul si dorintele Tale..sunt separat de corp... Iar Trupul, corpul Tau este un robot, biorobot... care are nevoie de 3 mese regulate pe zi, hidratare cu apa si ceaiuri..fix cum ai grija de masina dupa ce o cumperi.
2 Greselile costa. ai intoxicat intestinele si ficatul..si acum 3 saptamanai( atata dureaza o recuperare complete) trebuei sa consumi multa apa plata si cxeaiuri de matasa porumb, urzica, soc..sa faci un detox
3 sa ai 3 mese reguilate pe zi.. cate putin, de calitate.. FARA lapte dulce, fara dulciuri din comert, fara mezeluir, otet, lamai, usutroi, prajeli, citrice, acidulate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum tratezi durerea în gât (ce să faci și ce nu)
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •