Aslo mare

11-06-2014
AndreeaP93
Nu este medic/terapeut
AndreeaP93
Buna ziua! In ianuarie am facut analize la sange dupa ce am fost suspecta de psoriazis gutat. Mi-a iesit Aslo 883, in rest toate rezultatele bune. Dupa recomandarea medicului ORL-ist am scos amigdalele in februarie si am urmat tratament cu mordamin, o data pe saptamana. In martie, dupa o luna de la operatie, am facut din nou analiza Aslo si a iesit 780. Am continuat cu tratament cu moldamin si am refacut analiza in aprilie si a iesit valoarea Aslo 400. M-am bucurat pentru ca a scazut foarte bine. Am continuat acelasi tratament si acum, in iunie am facut analiza Aslo si mi-a iesit din nou mare, o valoare de 947. In toata perioada am fost sub tratament cu moldamin, nu am intrerupt deloc. Ce as putea face in continuare? Va multumesc!
6 comentarii
0
11-06-2014, ora 18:33
AndreeaPetre11
Nu este medic/terapeut
AndreeaPetre11
Eu am avut ASLO 600 si dupa 2 luni cu moldamin mi a scazut la 149 si mi a aparut puroi pe amigdala dupa 3 zile dupa ce am oprit injectiile. Cum este operatia de amigdale? Mi e frica sa le scot, am auzit ca refacerea e dureroasa.
0
12-06-2014, ora 09:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
PT. AndreeaP93
trebuie mers la un medic stomatolog si rezolvat toate problemele
nu mai faceti analize 6 luni..si in acest timp alimentativa sanatos, rezolvati problemele cu tractul digestiv si luati tratament naturist de durata pentru imunitate

pt andreea petre
amigdalele pot fi si micsorate in volum cu radiofrecventa.. se suporta mult mai usor interventia
0
13-06-2014, ora 00:25
AndreeaPetre11
Nu este medic/terapeut
AndreeaPetre11
Cat costa aceasta interventie cu radiofrecventa? Dupa aceasta interventie nu mai exista niciun risc de infectare? Multumesc
0
13-06-2014, ora 08:48
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
costurile la interventii chirurgicale in clinici private difera foarte mult de la oras la oras si de la clinica la clinica
cauti initial clinica la care vrei sa mergi si acolo afli pretul
0
15-06-2014, ora 14:00
AndreeaPetre11
Nu este medic/terapeut
AndreeaPetre11
Am cautat tot internetul si nu gasesc nimic din pacate, nici macar spitalele de stat care fac asta. Am auzit ca daca ai trimitere costurile se reduc la stat.
0
15-06-2014, ora 15:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratament chirurgical cu laser sau radiofrecventa se fac NUMAI in clinici UNiversitare in oras universitar
la cabinete private interventiile pot fi de la 500 lei pana la 500 euro
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.