Avort cu Medabon-sangerare redusa

26-10-2018
Diana4life
Nu este medic/terapeut
Diana4life
Dupa luni de încercări, fericirea de a fi mama s-a curmat brusc când am primit verdictul de, , sarcina oprita din evoluție" - ou clar - la doar 8 săptămâni jumate (la ecograf sarcina era de 5 săpt). Fără speranțe, din spital mi s.a recomandat Medabon. Prima pastila am luat.o de fata cu medicul, recomandandu-mi ca la 24 h să introduc și cele 4 comprimate vaginale. Expulzarea săculețului gestational s.a produs la aprox 20 h de la primul comprimat luat în spital (fara sângerare abundenta-doar câteva cheaguri), după care am luat și cele 4comprimante intravaginale. A urmat o noapte de coșmar, cu aprox 3 h de dureri groaznice, timp in care am eliminat doar câteva cheaguri și puțin sânge, după care.. atât. Nu am avut sângerări abundente ( daca umpleam un absorbant normal intr.o zi întreagă ). A mai pățit cineva așa ? E normal? Daca am expulzat săculețul, ar trebui să îmi mai fac griji că dacă nu sângerez nu s-ar curata totul tocmai bine acolo? Să mă întorc la spital? Va mulțumesc și nu doresc nimănui să treacă prin aceste dureri fizice și mai ales PSIHICE de..nedescris.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.