Avort medicamentos

06-09-2018
Luana17
Nu este medic/terapeut
Luana17
Buna seara!Luni seara am luat primele 3 pastile de Myfegine, urmând ca astăzi la 36 de ore sa iau Topogyne, o pastila.Crampele au început de la administrarea celor 3 pastile.Aseara am observat pe absorbant ceva maro închis puțin solid.Astazi înainte sa iau topogyne am început sa am sângerări foarte abundente, am luat pastila și la foarte scurt timp, 15 minute cred, contracțiile au apărut însoțite de tremurături.la o ora am vărsat iar apoi mi-am revenit din durere, am rămas doar cu crampele suportabile.Curgea foarte mult sânge și asta m-a speriat, schimbam un absorbant odată la 1ora și ceva.Banuiesc ca am eliminat sacul gestațional pentru ca am simțit ceva care a căzut in toaleta când am mers la baie.Am mai sângerat abundent pana in seara asta și acum sangerez normal, cu cheaguri din când in când.Oare s-a eliminat complet sau sa imi fac griji de ceva?e normal sa fi început sângerările înainte de ultima pastila?
5 comentarii
0
10-09-2018, ora 10:59
laurentiumateiu1992
Nu este medic/terapeut
laurentiumateiu1992
Ar trebui sa mergi la un medic ginecolog.
0
11-09-2018, ora 14:08
Lisa1993
Nu este medic/terapeut
Lisa1993
Varsatueile nu sunt normale. Eu cand am luat au fost dureri cumplite dar nimic mai mult. Probabil contează și stadiul sarcinii...
0
11-09-2018, ora 23:18
Luana17
Nu este medic/terapeut
Luana17
Am fost astăzi la control și ecografie, totul merge spre vindecare.sarcina nu mai este, dar mai am de eliminat, nimic de speriat.Mi-a dat pentru 3 zile Arthrotec ca sa reușesc sa elimin și restul, iar după 10 zile sa revin la control..M-am mai liniștit ca nu au apărut complicații.Sper sa se termine cu bine
0
14-09-2021, ora 10:32
Marria@
Nu este medic/terapeut
Marria@
Bună ma puteți ajuta cu un sfat, unde găsesc medicamentele pentru a provoca un avort ?
0
20-09-2021, ora 00:10
Tote
Nu este medic/terapeut
Tote
Buna, caută un cabinet particular pentru așa ceva !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •