Batai puls simtite in corp, puls marit, tremur | Forumul Medical ROmedic

Batai puls simtite in corp, puls marit, tremur

27-09-2017
Alexandra 07
Nu este medic/terapeut
Alexandra 07
Buna ziua! Ma numesc alexandra, am 29 ani, Sunt in Italia de 8 ani, dar de 6 luni lucrez pe sezon ca ospatar. Acum 2 luni am avut diverse dureri pe partea stanga ( brat, umarul, gat, masea, dupa CAP, amateli si greata). In casa perioada am citit pe internet tot felul de lucruri care m -au facut sa cred ca am problema cu Inima si o sa fac un infarct, mentionez ca ma gandeam zi si noapte la asta si mergean si la urgenta, la medico mi s -a zis ca aveam cervicala inflamata! Totul ok, dupa o perioada mi -a trecut insa au aparut alte simptome care nu ma linistesc, imi Simt mereu bataile inimii in Piept, stomac, burta, pulsul este intre 70 si 90 cate odata 100, la un efort mic creste, in fiecare dimineata am un tremur interior sau chiar vibratie, uneori si pe parcursul Zilei, tremur si in maini... mentionez ca sufar si de atacari de panica.. Sunt o persoana fricoasa, am facut ecografie, electrocardiograma, tiroida, analize sange si è totul ok, dar mie Nu imi dispar simptomele, am ajuns sa imi masor pulsul zilnic, in plus am mereu simptome diferite, ameteli, furnicaturi limba.. va rog sa ma ajutati cu un raSpuns
3 comentarii
0
27-09-2017, ora 16:30
Alexandra 07
Nu este medic/terapeut
Alexandra 07
Am uitat sa adaug ca fumez si de fiecare data imi creste pulsul
0
27-09-2017, ora 20:04
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pot fi somatizari de anxietate. Mergeti sa va evalueze si un psihiatru sau psiholog clinician.
0
27-09-2017, ora 21:55
Alexandra 07
Nu este medic/terapeut
Alexandra 07
Multumesc pentru raSpuns, m-am gandit si la asta, dar nu imi explic cum anxietatea poate crea bataile astea permanente
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Anxietatea È™i stresul cronic pot creÈ™te riscul dezvoltării tulburărilor psihiatrice
  • DependenÈ›a față de tehnologiile mobile a fost asociată cu depresia È™i anxietatea
  • Anxietatea poate influenÈ›a negativ luarea deciziilor
  • AplicaÈ›ia pentru smartphone care ar putea reduce anxietatea È™i depresia
  • Riscul de anxietate la mame, asociat cu utilizarea intensă a dispozitivelor electronice
  • Tinerii È™i femeile sunt mai predispuÈ™i la anxietate
  •