Bilute urat mirositoare; amigdalite

25-12-2018
Onlyme1
Nu este medic/terapeut
Onlyme1
Buna ziua domn doctor, ma confrunt cu aceaisi problema de ani de zile, respirația urat mirositoare.

-Am rezolat problemele dentare
- m am operat de deviatie de sept la recomandarea medicului orl spunandu-mi ca aceasta este cauza principala.
- antibiotice am bagat la greu

Singura problema pe care o mai am si pe care am mers de la inceput dar medicul nu m a ascultat, amigdalita cronica, cazeum, bilute urat mirositoare!!! Amigdalitele imi sunt pline de asa ceva si desi golesc in acele cripte prin gargara sau ceva, tot ies... De prin spate sau pur si simplu din amigdala!! Sunt disperat cu aceasta problema e a 4 oara cand v a scriu


Eu am vrut sa le scot, am fost la 2 medici orl cand am fost in tara dar nici unu din ei nu vor sa mi le scoata!!! Zice ca atata timp cat aslo e in parametri normali, ei nu se baga!!! Ma dispera!!! Am aslo fix 200, acum un an era 230 si ceva dar am facut o luna moldamin si a scazut!!! Ce sa fac?? In februarie vin în tara... Vreau o soluție pentru această problemă care imi mănâncă ani din viataaaa
2 comentarii
0
26-12-2018, ora 17:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 un consult la gastrologie pentru a exlude Helicobacter... si refluxul gastro eosfagian
care intretin inflamatia pe faringe si amigdale
2 am scri pe forum Amigdalita cu caseum se trateaza usor prin Criptolisis cu Radiofrecventa
0
17-11-2019, ora 00:47
Vali8
Nu este medic/terapeut
Vali8
Bună Denizel, am si eu aceasi problema, te inteleg enorm, te rog mult de tot sa-mi lasi un numar, facebook orice sa ma ajuti si pe mine cu tot ce stii, sfaturi. Te implor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •