Blocaj tract urinar sau altceva?

31-08-2022
Zickno
Nu este medic/terapeut
Zickno
Salut!

Am patit acum o luna ceva mai dubios. Am stat pe o motoreta si intre timp ma luase grav nevoia la baie. Am fugit la o baie si am inceput sa ma usurez rapid, ca si cum nu mai puteam sa ma tin si dadeam frau urinei. Cand am facut asta, am simtit ca un blocaj undeva intre picioare, la perineum. As putea asocia senzatia cu un debit mare si puternic de apa ce trece printr-un furtun, iar pe drum se acumuleaza prea mult si se umfla furtunul. Asa s-a simtit senzatia, accompaniata de durere.

Am terminat, m-am palpat si totul parea ok la atingere. Durerea trecuse si usor usor si senzatia. Am si uitat la doua ore mai tarziu.
La o saptamana distanta, dupa un act sexual, am inceput sa resimt acolo o jena. Si acum cand am erectii puternice sau partide mai lungi, incepe sa ma jeneze acolo. Parca imi afecteaza si erectia.

A mai patit cineva asa ceva? Aveti idee ce poate fi?

Alte detalii:
Barbat, 28 ani, fara alte probleme de sanatate
1 comentarii
0
07-09-2022, ora 11:30
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Buna ziua.. desgur putem suspecta o prostatita, o infectie urogenitala sau o ingfectie urinara..etc
Insa cel mai corect ar fi sa mergeti la urolog si sa faceti un control a aparatului urogenital + ecografia organele urogenitale. Dupa acesti pasi va fi clar necesitatea efectuarii unui examen bacteriologic sau/si + PCR la infectii urogenitale !
Astefl veti primi o rezolvare !!!
Succese si multta sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum poți preveni infecțiile urinare?
  • Infecția urinară
  •