bolide piele

30-08-2009
rafael daniela
Nu este medic/terapeut
rafael daniela
buna sunt daniela am si eu o problema de vreo 2 ani, dar acum este mai enervanta, dupa ce fac baie, dupa inmuierea pielii, pe talpi, dar mai ales pe palme, incepe ca o zbarcire a pielii, mai nou parca se umfla, se albesc si incep mancarimi groaznice, pana acum doar aveam mancarimi groaznice, acum este si vizibil ca nu e in regula, dupa terminarea, uscarea pielii, totul revine la normal, dispar mancarimile, si se finiseaza pielea, la inceputul perioadei am crezut ca este de la spumantul de baie, am renuntat la el, acum chiar si daca clatesc niste vase, se inmoaie mainile si incepe sa ma manance palmele si sa imi apara ca o iritatie, pe toata palma, fara degete, nu prea stiu cum sa o descriu, este alba, crapata, umflata, ca o inflorire a pielii, ajutati-ma cumva, daca se poate, va multumesc...
3 comentarii
0
31-08-2009, ora 13:43
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
La un medic dermatolog ati fost?
0
31-08-2009, ora 19:32
rafael daniela
Nu este medic/terapeut
rafael daniela
nu am fost la dermatolog, pana acum o saptamana nu a fost chiar insuportabil, apare doar la stat in apa mai mult, nu gen dus, gen baie mai prelungita, dar doar acum o saptamana m-i s-a umflat palmele, adica a fost vizibil, pana acum a fost doar mancarime geoaznica, pana la uscarea pielii, dupa aceea intra in normal
0
31-08-2009, ora 23:38
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci mergeti sa va vada un medic dermatolog si cu siguranta o sa va prescrie un tratament pt aceste stari ale dumneavoastra!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •