ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

mi s-a cam depigmentat pielea de sub brat

20-10-2009
rebekka
Nu este medic/terapeut
rebekka
Buna ziua d-le doctor!tin sa precizez ca de ceva timp mi s-a cam depigmentat pielea de sub brat, dar doar in partea stanga, nu foarte mult.este posibil de la antiperspirante?pentru ca intr-o perioada le-am tot schimbat si am folosit inclusiv antiperspirante barbatesti.va multumesc!
3 comentarii
0
21-10-2009, ora 21:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil !
0
05-01-2010, ora 12:03
georgel_
Nu este medic/terapeut
georgel_
BUNA ZIUA!
VA RETIN ATENTIA CU O PROBLEMA PE CARE O AM DE DOUA-TREI LUNI, DEPIGMENTAREA PARTII SUPERIOARE A PENISULUI, DELIMITAREA FACANDSE PRINTR-UN FEL DE "INEL". RUGAMINTEA MEA ESTE SA MA LAMURITI DIN CE CAUZA S-A INTAMPLAT ACEST LUCRU - ACTIVITATE SEXUALA, FOLOSIREA TOILLET-ELOR PUBLICE SAU CINE STIE DIN CE ALTA CAUZA. PRECIZEZ CA EU FOLOSESC PREZERVATIV INTOTDEAUNA. CEALALTA RUGAMINTE, AFLAND DACA SE POATE, DIAGNOSTICUL, SA-MI RECOMANDATI UN TRATAMENT.
CU MULTUMIRI ANTICIPATE!
0
05-01-2010, ora 21:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Puteti avea un lichen scleros sau un vitiligo.
In ambele cazuri nu se cunoaste cauza bolii. Cel mai bine ar fi sa consultati un dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

30-10-2020, ora 09:40
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBI Pay
Aveţi adesea pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea și frumusețea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.