Bubite pe capul penisului

69 comentarii 1 2 3
0
11-01-2012, ora 13:09
JUPITTER
Nu este medic/terapeut
JUPITTER
Buna ziua, sotuli meu i-au aparut niste formatiuni filiforme pe penis..in jurul preputului 2 si pe rest 4, a mers la dermatolog si i-a dat condyline spunanu-i ca are papiloma virus.
A facut tratament cca doua saptamani dar fara rezultat, doar cu rani in jurul lor iar aceste formatiuni cornoase da marimea unui por au ramas la fel.
Am facut si eu analize si nu am nimic; credeti ca e un virus pe care l-a conractat de mai mult timp si acum a recidivat pe o scadere a sistemului imunitar? ce este de facut?
0
26-01-2012, ora 10:42
aitd
Nu este medic/terapeut
aitd
Buna ziua am si eu o intrebare mi a aparut pe penis niste cosulete micute albe sub piele am incercat sa sparg acele cosuri si nu ma doare cand fac asta va rog sa vreau sa mentionez ca acestea le aveam inca de la o varsta frageda pana sa am primul contact sexual iar in momentu de fata nu am mai avut un contact sexual de peste 3 luni.Astept un raspuns multumesc anticipat.
0
06-02-2012, ora 23:07
daniel007
Nu este medic/terapeut
daniel007
salut de cateva zile dupa un contact sexual mai accelerat cu prietena mea mi-au aparut niste bubite mici de tot de culoare alba pe capul penisului, nu ma deranjeaza deloc, nu sunt dureroase deloc.Si la vreo 3 zile de cand au aparut chiar daca ma spal des a inceput sa aiba si un miros specific urat.Nu am scurgeri sau nimic de genu.Si odata cu bubitele mi-a mai aparut si o umflatura o bubita mai mare transparenta la baza cap penis.Domnule doctor sau oricine ma poate ajuta cu un sfat despre ce ar putea fi pana sa ajung la medic sa ma linistesc. Va multumesc.
0
06-08-2012, ora 16:30
jade112
Nu este medic/terapeut
jade112
Buna ziua domnule doctor de 2 zile mi-a apaurt bubitze rosii pe capul penisului varog daca ma puteti ajuta cu un raspuns + ca am mancarimi in rest nu varog mult nu am facut contact sexual poate fi de la masturbare?
0
19-04-2014, ora 12:32
gheorghe2486
Nu este medic/terapeut
gheorghe2486
Buna ziua ma numesc Gheorghe am 15 ani, am si eu o problema mi-ai aparut niste bubute rosii, ma masturbez des, cind nu ma masturbezi imi trec, cind mi se scoala imi curge un fel de lichid alb dar nu e sperma ca e transparenta, ce sa fac trebuie sa ma adresez la un medic ceva? sunt vergin
0
20-04-2014, ora 09:46
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Pielea de la nivelul glandului (coroana, preput, fren) este foarte sensibila. Daca nu reusesti sa rezisti tentatiei de a te masturba foloseste creme pentru lubrefiere.
Rapunsul ti l-ai dat singur "cind nu ma masturbezi imi trec".
0
20-05-2014, ora 17:55
anonimus155
Nu este medic/terapeut
anonimus155
Buna seara am o problema cand decalotez penisulnu pe cap pe acel colier de la penis am niste bubite albe parca sunt cosuri vreau sa zic ca inca sunt virgin nu am intretinut relatii sexuale vreau sa stiu daca sunt periculoase si ce trebuie sa fac sa dispara.multumesc
0
02-06-2014, ora 07:14
ricinsky
Nu este medic/terapeut
ricinsky
Buna ziua,

am o problema
de cativa ani buni am niste bubite rosii pe penis si pe testicule.
Daca le sparg curge sange...sunt foarte mici.si dese...
Sau multiplicat deasupra penisului.
nu ma deranjeaza...nu miros.
Am consultat un medic ginecolog anul trecut...acesta dandumi doar o alifie de galbenele.
Mi-a spus ca daca nu imi trece acea iritatie cu crema respectiva sa ma duc la el pt ca trebuiau rase.
Imi e frica de asa ceva...deci nu am mai fost si am "cam uitat de ele pt o perioada"
Ideea e ca pe langa acele bubite...mi-au aparut niste "vene mici " tot rosiatice.
Din ce in ce acele bilute mici se extind pe picioare..si sus spre burta etc..

Sper sa ma poate ajuta cineva.
Multumesc.
0
18-04-2019, ora 07:36
anonim0123.
Nu este medic/terapeut
anonim0123.
buna ziua domnule doctor de 3 ani ma confrunt cu o balanta sau candidoza cum se numeste...am fost la multi medici fiecare dintre ei cate o crema.am facut stiva de creme acasa nu dispare.capul penisului eate rosu si a coborât si pielea penisului de inveleste penisul sa fie rosu.sunt ca niste puncte mici rosi. nu dispar. astept raspuns daca ma puteti ajuta
Adaugă un comentariu / răspuns
69 comentarii 1 2 3

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •