Bubite Rani pe vulva

11-12-2015
Ana0503
Nu este medic/terapeut
Ana0503
Buna seara.Acum o saptamana mi-a aparut pe labia exterioara dreapta o bubita alba rotunda cu margini rosii.Fara lichid.Am crezut initial ca este un cos.Dar clar nu era pentru ca ma ustura.Apoi am observat si pe labia inferioara stanga acelasi lucru doar ca era o pata alba care ustura la fel.In 2 zile pur si simplu s-au inmultit ingrozitor.Acum am intre labiile interioare si exterioare si in jurul clitorisului.Unele dintre ele au marginile rosii pentru ca se freaca de lenjerie si se lipesc si de cate ori ma duc la baie trebuie sa le dezlipesc.Ustura la urinare groaznic.Labiile sunt imflamate unde sunt bubitele.Nu am gasit pe internet nici o poza care sa semene cu ce am eu.De la farmacie mi-a dat Cervugid si mi-a zis sa-mi pun comprese cu betadine si sa fac spalaturi cu ceai de galbenele.Problema e ca fix in aceeasi perioada am facut febra si mi s-au imflamat amigdalele.E posibil sa imi fi scazut imunitatea si de aceea sa fi erupt asa bubitele?
4 comentarii
0
11-12-2015, ora 20:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Bubele nu apar de la scaderea imunitatii ci pe fondul scaderii imunitatii.
Mergeti sa va vada un ginecolog numaidecat.
0
11-12-2015, ora 21:07
Ana0503
Nu este medic/terapeut
Ana0503
Asta o sa fac numai ca am o problema cu cardul de sanatate pe care o sa o rezolv luni.Dupa care o sa ma duc la medic.Ma gandeam ca stie cineva de aici ce poate fi.Multumesc pentru raspuns.
0
11-12-2015, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la Policlinica de stat cu plata cu 50 de lei consultatia, nu stati asa.
Ati scris rani pe vulva. Orice rana la acest nivel trebuie suspectata de sifilis.
Cine v-a dat asa ceva ce stie ca are sau ca a avut ? Nu se poate sa amanati.
0
12-12-2015, ora 08:47
Ana0503
Nu este medic/terapeut
Ana0503
Am specificat ca ranile s-au facut din cauza lenjeriei.O sa merg la medic.Multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.