cancer in gat

29-07-2009
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
buna! tatal meu are cancer an gat e an stagiul 4b, acuma face citostatice cate 4 zile neantrerupt tot la 3 saptamani.a facut 3 ture si se simte rau adica gteata si ameteala.dupa fiecare tura sa simtit asa dar acum parca e mai rau.problema e ca nu mai vrea sa mearga la citostatice.CE SE ANTAMPLA DACA ANTRERUPE TRATAMENTUL?SI DACA E NORMAL SAI FIE RAU DUPA FIECARE TURA DE CITOSTATICE?MENTIONEZ CA DUPA 3 ZILE DE RAU ASI REVINE SI SE SIMTE BN.
4 comentarii
0
29-07-2009, ora 16:26
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Daca intrerupe tratamentul este otravit cu mult mai putin decat daca il continua. Ficatul are si el o limita, cand aceasta limita e depasita poti "da coltul".

Nu este de mirare ca se simte rau ! Daca ar sti din ce constau citostaticele nu le-ar lua nici amnintat cu arma. Cei mai multi medici nu fac citostatice caci stiu ca nu le supravietuiesc multi. Cunosc personal mai multi medici care nu ar face niciodata citostatice !

Sunteti foarte naivi oameni buni ! Au ajuns medicii sa fac ce vor cu voi !
0
30-08-2009, ora 16:28
crystynaana
Nu este medic/terapeut
crystynaana
eu zic sa mearga inainte...ce are de pierdut.fiecare cu steaua lui, eu am facut citosttice si 3 cure a cate 5 zile fiecare si am mai facut si 35 de raze cobalt am avut si momente bune dar si rele dar am vrut sa merg mai departe si cred ca am reusitde atunci sunt 6 ani acum cred ca am alte probleme dar sper sa le fac fata..la un moment dat si eu am intrerupt tratamentu dar nu din cauza la citostatice ci de la raze. sanatate la tatal tau
0
07-10-2009, ora 21:14
florinusca
Nu este medic/terapeut
florinusca
multumesc pt ancurajare crystynaana.la fel face si tatal meu.a facut 4 cure de 4 zile iar acum face raze cobalt 7 saptamani.se simte bn deocamdata dupa 1 saptamana de raze.ati doresc multa sanatata siti multumesc din nou
0
31-01-2014, ora 18:40
GabrielaBoldea
Nu este medic/terapeut
GabrielaBoldea
Buna! As vrea sa stiu starea de sanatate al tatalui tau cristinusca si mama mea e in aceeasi situatie, IVB, te rog sa imi raspunzi. sunt disperata
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: