Candidoza genitala - tratament | Forumul Medical ROmedic

Candidoza genitala - tratament

26-05-2008
giaaa
Nu este medic/terapeut
giaaa
doresc un tratament pentru candidoza
7 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Puteti face spalaturi intravaginale cu Tantum Rosa(sau apa bicarbonatata) si 2 ovule de Lomexim, unul la 48 de ore.
Toate cele bune.
0
26-05-2008, ora 00:00
giaaa
Nu este medic/terapeut
giaaa
am auzit ca un bun remediu pt vindecarea candidozei este polidinul..stiti ceva despre acest lucru?multumsesc
0
17-02-2009, ora 21:41
oana_and
Nu este medic/terapeut
oana_and
am candida bucala de aprox 4 luni:(.. am folosit glicerina boraxata, spray tantum verde, gargara cu bicarbonat, vitamina c cu propolis, 2 sticlute cu corsodyl, 10 tablete nizoral si degeaba.mi-am facut analizele si au iesit bune doctorita de la boli infectioase mi-a zis ca este doar ceva local. si mi-a prescris 14 zile cu flucoric 50mg si bandijonaz cu glicerina si nistatin...dupa 14 zile... am vazut ca aproape s-a vindecat dar in capatul limbi mai era albeata. mi-a zis sa nu mai folosesc nimic dupa terminarea tratamentului dar nu au trecut 5 zile si iar mi s-a umplut limba d albeata. nu stiu ce sa mai fac.am mers si la un medic orl si mi-a zis k nu o sa imi treaca doar daca iau diflucan 7 zile dar am intrebat si vad ca contine acceasi substanta activa ca si flucoric. este oare mai eficient???? va rog sa ma ajutati:(.
0
19-02-2009, ora 15:52
dana_mailat
Nu este medic/terapeut
dana_mailat
Draga Oana iti sugerez sa-ti faci niste analize la sange inclusiv HIV test
0
21-02-2009, ora 20:38
oana_and
Nu este medic/terapeut
oana_and
mi le-am facut toate:( sunt bune. acum limba mea arata mai bine in fata :(... dar de la mijloc spre gat este tot incarcata. am baut ceai de salvie si am facut galgara cu bicarbonat de sodiu. nu stiu ce sa mai fac ma gandeam sa cumpar ceva pentru intarirea imunitatii:(..nu mai stiu. mi frica sa nu io dau si la prietenul meu.
1
15-02-2011, ora 16:32
misuca
Nu este medic/terapeut
misuca
eu am luat antibiotice (la recomandarea medicului) pt o raceala si m-am ales cu o candida. am incercat de toate (dupa un control la medic) pina o d-na farmacista mai invarsta mi- a recomandat GINOZOL ovule de 400 (sunt 3 intr-o cutie)si crema CANESTEN + bai locale (stat cu fundul in lighean vreo 10 min) cu bicarbonat si ceai sau tinctura de galbenele. sanatate tuturor
0
28-09-2012, ora 15:23
mini
Nu este medic/terapeut
mini
am dureri in zona ovarelor la contact sexual, urina are un miros intepator am scurgere branzoasa labiile iritate si senzatia sa urinez des si atunci cand fac sex nu ma mai umezesc atat de repede iar partenerul meu are dureri in zona testiculelor si putin mai sus de testicule. despre ce poate fi vorba? astept un raspuns urgent va multumesc ( nu pot ajunge la un medic ptr ca sunt in vacanta)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: