Canin inestetic

09-07-2010
maddax
Nu este medic/terapeut
maddax
Buna seara.Ce as putea face astefel incat caninul stang sa fie la nivelul cerlorlalti dinti, este crescut sus pe coroana.:( Este foarte inestetic...nu are aceeasi lungime cu ceilalti si..trebuie sa existe o solutie!:)Astepte raspuns,
Multumesc anticipat
4 comentarii
0
10-07-2010, ora 22:00
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
tratament ortodontic
0
11-07-2010, ora 10:58
maddax
Nu este medic/terapeut
maddax
Multumesc frumos pentru raspuns.Inca ceva :D In ce consta acest tratament si costurile acestuia.:)
0
12-07-2010, ora 14:01
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
tratamentul ortodontic presupune aplicarea unui aparat dentar ( fix sau mobil. in general la adulti se pun aparate fixe, nu stiu insa ce varsta aveti). despre costurile si durata tratamentului cel mai bine va poate informa un medic cu specialitatea ortodontie
0
12-07-2010, ora 17:46
maddax
Nu este medic/terapeut
maddax
am 18 ani.dar coronita dentara nu ar fi o solutie?caninul meu este drept adica nu este iesit in-afara, doar ca este crescut mai de sus si nu are aceeasi lungime cu restul dintilor..multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul