Ce boala, virus, bacterie, etc. pot lua de pe o haina sh?

03-01-2023
Hon
Nu este medic/terapeut
Hon
Buna seara

Ce boala, virus, bacterie, etc. pot lua de pe o haina sh?

Aceasta problema ma deranjeaza de mai mult de 1 an si jumatate.

Va ofer cateva detalii ca sa puteti trage o concluzie
Pe la mijlocul lunii August in 2021, am intrat intr-un magazin cu haine sh si am probat o pereche de pantaloni, ghinionul meu este ca nu am avut lenjerie intima (chiloti) pe mine. În momentul în care i-am imbracat/probat am simtit o pişcatura pe capul penisului si de aici au inceput toate "problemele".
Am fost pana acum la 4 medici urologi, 2 dermatovenerologi, 1 gastroenterolog, doar la cabinete private, foarte multi bani cheltuiti pe consultatii, analize, medicamente, dar fara a rezolva problema.

Foarte multe analize efectuate:Acid uric seric, Creatina serica, Ex. Sumar de urina+sediment
Glicemie, Sideremie, TGO, TGP, Uree, Ige, Hemoleucograma completa, VSH, PSA(antigen spec. prostatic), Anti-HCV, Antigen HBs, TPHA, VDRL, Anti-TPO, FT4, TSH, Coprocultura bacteriana, Coprocultura fungica, CA 19-9, CEA, Proteina C reactiva, Fibrinogemie, Calprotectina
Antigen Helicobacter p., Urocultura fungica, Urocultura bacteriana,
Chlamydia tracomatis adn+ N.gonorrhoeae adn urina, Cultura secretie uretrala
Mycoplasma hominis si U. urealyticum, Ex. Sumar de urina +sediment, Spermocultura,
Panel bts Bioclinica : ADN Chlamydia trachomatis, ADN Neisseria gonorrhoeae, ADN Mycoplasma genitalium, ADN Mycoplasma hominis, ADN Ureaplasma urealitycum, ADN Ureaplasma parvum, ADN Trichomonas vaginalis.

Conform reziultatelor analizelor nu am nici o bts, toate rezultatele sunt:negative, absente. Posibil ca unele analize sa fi fost "gresit" recoltate sau prelucrate. Am fost doar la laboratoare indicate de catre medici ( Synevo, Sante, Bioclinica ). Singura analiza cu un rezultat nesatisfacator a fost : Sideremia mare, 154, 43 μg/dL.

Simptome actuale :
- senzatie permanenta de usturime /arsura in capul penisului.( nu cand urinez)
- durere testiculara, usturimi, senzatie de arsură a epididimului si a vaselor deferente
- urina miroase uneori mai puternic, alteori nu,
- sperma are un miros ciudat, parca de mucegai, a ceva înțepător, (oricum un miros neplacut)
- dupa ejaculare simt o senzatie de arsura in testicule
- dureri in zona dintre scrot si anus, in zona uretrei (daca apăs), la baza picioarelor, (perineu, stighia piciorului)
-o senzatie de jena, usturime, arsura, anorectala(nu stiu sa descriu corect starea)
-uneori dureri de spatele, in zona lombara
-uneori am dureri in muşchii feselor, apoi se lasa în ambele membre inferioare si coboara spre genunchi ca o senzatie de amorteala, furnicatura, radiind caldura.
-uneori simt o senzatie de mancarime interna, caldura in zona inghinala(zona ganglionilor), la stinghia piciorului, fara sa imi creeze o stare de scarpinat

Poate imi oferiti o indrumare sa merg la specialitatea (medicul) care trebuie, ca pana acum am fost trimis de la o specialitate la alta fara succes, iar ultimul medic urolog mi-a recomandat sa merg la un medic neurolog. Nu prea "vad" ce rezolvare ar putea gasi un medic neurolog, cand unul dintre simptomele relatate mai sus, este :
" mirosul ciudat al spermei", iar cautand informatii pe internet, reiese :" in cazul in care mirosul spermei persista, ar putea fi un semn al unei infectii /bts" sau "Mirosul urat al spermei poate fi un indice al prezentei unui proces inflamator purulent in organele sexuale"


Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chimicalele din haine
  •