Ce complicati apar daca nu faci sex 4 ani?

13-05-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua as dori sa intreb pt o persoana (binenteles de gen feminin) care si-a inceput viata sexuala la 17 ani iar de 4 ani nu a mai facut sex deloc, ce complicatii pot sa apara daca iti incepi viata sexuala iar apoi stai o lunga perioada de timp fara sex?
6 comentarii
0
14-05-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Nu cred ca apare nici o complicatie, ca in cazul in care nu ai fi inceput deloc.
Ai timp sa iti faci un prieten si sa ai o viata normala.
0
14-05-2008, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Pai am fost cu cineva 4 ani iar apoi nu mi-a mai trebuit pe nimeni nici nu pot sa zic ca a aparut unu sa imi placa f mult in timpu asta desi am multi pretendenti, numai ca nah sunt eu pretentioasa.Sper sa apara si al meu:)Msi de raspuns.
0
17-05-2008, ora 00:00
ema21
Nu este medic/terapeut
ema21
stai linistita ca nu are ce sa tii se intample.daca u te simti bine si esti sanatoasa nu are ce sa tii se intample.intr-adevar corpul sufera schimbari mereu.acum depinde si de cantitatea de hormoni produsa de corpul tau
0
18-05-2008, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Mi-e cam frica pt mi-au aparut niste chisturi, 2 chisturi la sanul drept, unul de 13 mm iar altul de 6 iar dr endocrinolog mi-a recomandat operatie.Se poate ca aceste chisturi sa fi aparut din cauza abstinentei?
0
18-05-2008, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Se poate sa treaca de la sine aceste chisturi dupa ce imi incep din nou viata sexuala?Va multumesc.
0
18-05-2008, ora 00:00
ema21
Nu este medic/terapeut
ema21
chisturile nu se fac special din problema abstinentei.poti avea o viata sexuala activa si tot pot aparea aceste chisturi.NU MAI STA!!!!DU-TE LA DOKTOT SI TRATEAZA-TE!pot aparea complicatii.daca iei problema de la inceput te vindeci.asa doamne fereste poti face cancer!stii asta nu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele lipsei activității sexuale
  •