Centru gratis unde sa se poata locuii

18-03-2019
Bogdiy
Nu este medic/terapeut
Bogdiy
Am avut o psihoza am ajuns inchis acuma am iesit.tata are schizofrenia nu mia zis nimic nici el nici mama inainte sa fiu internat iar acuma se rad amandoi de mine ca "schizofren".fratele mai mare vitreg care nu are boala incerca sa ma violeze de mic.

Tata ami zicea absurditati gen cal filmeaza de pe deal securistii de aia tinea obloanele inchise storurile jos dar eu nu stiam ca zice asta de boala.numai observam ca si eu gandesc ca el.tot aveam impresia ca ma urmaresc vecinii si extraterestrii si din satelit guvernul o intrebam pe mama dar ea zicea ca nu. Si de 20-30 ori pe zi o intrebam ea zicea ca nu.eu eram stresat tot timpul eram convins ca ba da

A durat asa xativa ami pana cand s-a accenttuat schizofrenia si mau inchis.

De cand am iesit tot satul ami zica ca 'schizofren' inainte nu zicea nimeni nimic.nimeni din familie nu mia zis nimic inainte de internarea mea cat ca si tata a fost inchis pentru ca in tinerete mergea inbracat in cearsaf pe afara si striga la lume.daca ziceau ma ajutau sa nu ajunga asa grav boala.

Multi se distreaza de mine de cand am iesit. Unul mia zis cum is urmarite actiunile pamamtenilor de guverne prin satelit si ca ma pot proteja cu folie de ciocolata pe cap prima parte o credeam

Vreau sa merg si sa locuiesc intrun centru special nu mai rezist asa acasa, sa folosesc pensia pentru mancare si ce mai trebe si undeva unde se poate sta acolo gratuit.sau sa platesc cantina cu pensia obtinuta

Este ceva ca un fel de locuinte pentru oameni cu boala un centru? Sa nu ai mai xhinue altii

Nu la spital ca acolo nu este bine acolo mau scuipat unii sau odata cand dormeam a venit unul si sa pisat pe marginea patului. Si era durat tot din noptiera peste noapte. Sau unul mia dat cap in gura un pacient mai agresiv noroc ca am iesit ca zicea ca o sa ma termine mai incolo.

Odata unul nou internat a mers in toaleta si sa spalat pe tot corpul cu apa din toaleta.tot vorbea de putin si rusia.ala lau lasat acasa dupa 2 saptamani ziceau ca e vindecat dar ramasese la fel ca la inceput dovada ca nu are efect tratamentele

Aia care stau doar si nu se misca is mai ok aia nu fac rau la nimeni erau si din aia. Unul nu manca asa ca iau bagat sonda prin nas pana in stomac pe care au bagat ceva apoi a scuipat sange si peste noapte a murit. A stat cadavru acolo cateva ore.

Altul iau dat ceva injectie a murit cum lau internat. Ziceau ce e agitat

Deci nu vreau an spital ci un centru.

Oricum este asa un centru?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul