Inghit zgomotos din cauza operatiei?!

02-06-2009
Camelutza90
Nu este medic/terapeut
Camelutza90
Buna!
am o problema, cand inghit ceva de ex. mancare, lichide chiar si saliva inghit zgomotos mai ales cand am emotii...am uitat sa precizez ca am fost operata de deficienta velo-palatina, ultima operatie a fost la varsta de 11 ani, in prezent am 18 ani. Este posibil sa fie din cauza operatiei?!?! ce ma indrumati sa fac?
va multumesc anticipat, numai bine.
3 comentarii
0
03-06-2009, ora 15:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. interventia chirurgicala pe val. modifica actul deglutitiei si actiunea sa asupra trompei lui Eustachio.
Acel tubulet care duce aer.. in spatele timpanului.! Trebue sa mergi la ORL sa vada daca se mai poate face ceva!
ar mai putea fi si din cauza articulatiei.. temporomandibulare !. 9 articulatia care se afla in fata urechii, pune mana si vezi daca acolo pocneste cand deschizi gura! aceasta problema se rezolva la un stomatolog !
0
03-06-2009, ora 18:31
Camelutza90
Nu este medic/terapeut
Camelutza90
am probleme cu urechea dreapta, nu aud prea bine. Am fost la cabinet la d-voastra in Roman, acuma circa 2 -3 luni in legatura cu urechea...mi-ati zis ca dupa parerea d-voastra e posibil sa ma operez de polipi ca sa aud mai bine...si mi-ati zis sa merg in IAsi la sp. Sf. Spiridon sau la CFR. Am fost la sp. Sf Spiridon acolo mi s-a dat un tratament : sa iau un antibiotic si un pray Olynth si dupa ce am terminat tratamentul acesta mi s-a dat alt spray Nasonex timp de o luna. Mi s-a zis ca e cam tarziu sa ma operez...
0
04-06-2009, ora 12:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca dupa acest tratament.. tot nu va fi bine..
mergila Sp. de Recuperare.. la clinica ORL.. cu un bilet de trimitere.
cere o internare pentru investigatiila ureche.. si pe loc se va hotara si problema cu nasul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.