Ceva în nas, cos/bubita/escrescenta

25-02-2022
Anonim1080
Nu este medic/terapeut
Anonim1080
Bună ziua, pt început am 33 de ani, 1.70 și 90 de kg. Țin sa menționez ca am reflux gastroesofagian de ceva vreme, țin regim dar mai mult nu țin, nu prea am arsuri, decât foarte rar, odată pe luna sau o data la doua luni, dar aproape permanent simt ceva în gat, ca o flegma... Bun și acum problema cu nasul, de ceva vreme, nu știu exact cât, ca la început nu i-am dat importanta, câteva luni zic eu, 3 luni... jumătate de an nu știu exact, am în nas, spre vârful nasului cam la un cm în interior ceva, ca un cos, o bubita, nu știu ce e, se simte scuzați expresia ca un muc uscat, dimensiunile sunt mici și nu a crescut de când am simțit-o prima dacă, nu știu dimemsiunea exacta ca nu se vede, dar după cum se simte e cât un vârf de ac, nu cred ca aibe mai mult un mm... Nu ma doare, nu ma ustura, nu ma mamanca, am rupt-o odată, crezând ca e o crusta de la o bubita, ma usturat locul câteva zile după care sa refăcut înapoi în același loc la aceeași dimensiune. Ce ar putea fi? Sa încep de pe acum sa adun bani de sicriu, costum și niște pantofi cât de cât mai ok sau aștept rusii și ma scapa ei de costuri? Va mulțumesc anticipat!
4 comentarii
0
25-02-2022, ora 14:56
Anonim1080
Nu este medic/terapeut
Anonim1080
As dori sa fac o mica actualizare. Cred ca am reușit sa o vad, pare a avea aproximativ aceeași culoare ca pielea, dimensiunea e cam 1-2 mm... Am reușit sa fac și o poza în care se vede cât de cât
1
25-02-2022, ora 20:30
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Mergi la un cabinet orl sa vadă nasul.
0
25-02-2022, ora 22:29
Anonim1080
Nu este medic/terapeut
Anonim1080
Va mulțumesc pentru răspuns. O sa ma duc ca alta situație nu am. Știu ca e important sa vedeți ce e acolo și un diagnostic nu se poate pune asa după doua mesaje scrise pe internet, dar asa după părerea dumneavoastră și după ce ați mai întâlnit pana acum, pe o scala de la 0 la 10,
0 fiind nesemnificativ iar 10 fiind foarte grav, cam ce număr ați bifa?
0
26-02-2022, ora 07:56
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Cred ca inițial tre sa treci pe la Psiholog
După la orl
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: umflatura in nas