chist ovarian

19-03-2013
fyfi
Nu este medic/terapeut
fyfi
In urma cu8 luni fetita mea de 16ani a acuzat dureri in partea dreapta, m-am prezentat la medicul de familie acesta i-a depistat un chist de ovar de 7.5 cm.Am ajuns cu ea la institutul Parhon la endocrinologie, medicul de acolo i-a prescris un tratament cu duphaston ptr provocarea ciclului, dupa 2 zile ciclul a venit, i s-a prescris tratament cu contraceptive rigevidon ptr 4 luni, repetand ecografiile acesta a scazut la ultima ecografie nu mai exista, dar are si ovare polichistice i s-a administrat un tratament pentru 3 luni cu siofor, dupa acest tratament ciclul menstrual nu a mai venit, am mers din nou cu ea la medic. ecografie din nou chistul aparut acum de 4.5 cm.i s-a prescris din nou acelasi tratament.Va rog din suflet un sfat as dori de la dumneavoastra, ce parere aveti de acest tratament, cu multumiri.
2 comentarii
0
20-03-2013, ora 12:27
icmarga
Nu este medic/terapeut
icmarga
Buna, sfatul meu este sa mergi la o consultatie second opinion, pentru a te asigura ca s-a dat un tratament eficient. Si daca vrei mai multe info, uite aici un articol util: http://www.instilulmeu.ro/cum-poti-depista-si-trata-un-chist-ovarian/. Iti recomand clinica Donna, care apare in articol, eu am fost acolo mai demult si am fost foarte multumita de serviciile lor. Sa-mi spui cum a fost! Succes!
0
26-04-2013, ora 18:58
Mihaela Cristescu
Nu este medic/terapeut
Mihaela Cristescu
La clinica Donna am achizitionat un pachet promotional, ecografie transvaginala si consultatie ginecologica, serviciile au fost foarte bune iar medicii extraordinari; incearca si acolo :*
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Chist ovarian depistat întâmplător - ignorare, monitorizare sau tratament?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.