Chistul e de vina?
In urma unui control mi sa depistat un chist de 5, 11 mm la ovarul drept. Mi sa dat tratament dar problema este daca ma inteapa si in partea stanga tot cam pe la ovar poate fi de la chist? sau poate fi o hernie? va rog ce parere aveti?deja m-am speriat cu chistul acesta si sper sa nu mai am si altceva, va multumesc frumos!
3 comentarii
0
05-09-2009, ora 20:29
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
De la chistul ovarian aveti aceste simtome, dar pt a fi sigura vb cu medicul dvs. curant. Ganditi pozitiv...
Insanatosire grabnica!
Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Insanatosire grabnica!
Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Multumesc tare mult, sper sa fie bine. Sunt f speriata si cum pana acum nu am avut probleme cu sanatatea ma sperii:(
0
06-09-2009, ora 13:34
Terapeut Naturopat Holistic Adam Elisei
Medicina naturista, complementara, alternativa
Nu-i nimic, a va speria este normal, insa a gandi negativ nu este tocmai corect/normal...insist sa vb si cu medicul dvs. pt a exclude orice alta problema...Toate cele bune;)
Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Mersilon pt chist ovarian?
- 4durere groaznica in parte de jos a abdomenului mai exact in zona ovarelor...
- 4am un chist de 6-7 mm la ovarul drept
- 3Adenocarcinom bine diferentiat
- 4Ar trebui sa astept sa imi dispara chistul, sau pot ramane insarcinata asa?
- 4chist ovarian
- 27Chist ovarian - Ca 125
- 3Nu stiu ce sa cred
- 22cancer?
- 3chist la ovar
- 4Cerazette
- 1CHIST OVARIAN
- 0Ecografie ginecologica
- 1am fost operata de un chist ovarian stang eclatat
- 0Este chist?
- 0Chist pe ovare
- 1Chist ovaroan
- 2Probleme de sanatate - ma doare ovarul stang f tare
- 0Chist parapielic
Mai multe informații despre: Chistul ovarian
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: