Menstruație sau sângerare de implantare

28-02-2022
Adriana Elenaa
Nu este medic/terapeut
Adriana Elenaa
Buna ziua! As avea o nelămurire, daca știe și vrea cineva sa mi răspundă...
La sfârșitul lui ianuarie mi a venit menstruația (cel puțin asta am presupus că e), însă acum mă întreb dacă nu cumva a fost o sângerare de implantare. Menstruatia m a ținut 4 zile, a avut un flux ușor mai redus decat ce aveam, dar suficient cat sa "umplu" și să schimb absorbante. Culoarea era una roșie, nu roz sau maro, și pe alocuri am găsit și cheagurile acelea de sânge. Simptome au fost ca cele de menstruație normala, m au durut sânii dinainte, dar durerea a dispărut după venirea menstruației. Nu știu exact daca in sarcina ar trebui sa te doară constant sânii sau cum ar trebui sa fie. Inca sunt un pic îngrijorată. Mulțumesc!
2 comentarii
1
28-02-2022, ora 18:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
A fost menstruatie, dar ca sa fiti sigura puteti face oricand un test de sarcina.
0
28-02-2022, ora 19:01
Adriana Elenaa
Nu este medic/terapeut
Adriana Elenaa
Mulțumesc!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •