ciocuri pe coloana - tratament natural

22-03-2008
duchi
Nu este medic/terapeut
duchi
vA rog.un remediu naturist pt. durerile date de ciocuri pe coloana in zona cervicala.
4 comentarii
0
22-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Sunt produse naturiste la noi de tot felul. Depinde ce cauti tu? Sotul meu consuma pentru durerile pe care le avea incheeturi in general niste produse autorizate la noi in tara, garantate de firma care le distribuie. Dupa cateva saptamani de folosire sotul meu se simte mult mai bine.Vrem sa vorbim mai pe larg si despre cioturile tale, ar fi un remediu si pentru ele. Cred ca ai dureri, chiar vreau sa-ti dau unele sfaturii.
0
26-03-2008, ora 00:00
duchi
Nu este medic/terapeut
duchi
Multumesc.Va voi contacta cat de repede.Referitor la tratament m/ar interesa un unguent si ceaiuri.
0
22-07-2009, ora 10:59
crysswald
Nu este medic/terapeut
crysswald
nu te-ar interesa sa nu te mai doara de loc? ciocurile de la coloana se pot rezolva sa nu mai deranjeze niciodata, cat si orice durere produsa de si la coloana se poate face sa dispara pentru f multi ani, poate si pe viata daca respectati niste sfaturi simple
eu nu sunt medic sau cel ce rezolva coloane, sunt un muritor de rand care a avut mari probleme cu coloana si nu m-a putut repara nimeni cu nimic decat pe perioade forate scurte. vreau doar sa ajut pe cei cu probleme similare sa nu mai traiasc cu frica si cu durere. se poate duce o viata absolut normala daca suntem putin precauti dupa aplicarea acestei metode de tratament. sper sa va fie de folos.sanatate tuturor. -*


(*modificat de administrator)
0
22-07-2009, ora 13:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimati pacienti,
Osteofitele ("ciocurile") reprezinta doar un banal semn si nu cauza suferintei. Reprezinta doar o banala constatare radiologica si nici un tratament din lume nu li se adreseaza in mod direct.
Cauza directa a suferintei o reprezinta artroza inter-apofizara vertebrala, compresiunea discala sau canalul vertebral stramtat. Acestea se trateaza mult timp cu mijloace de tip fizical si doar in ultima instanta chirurgical, strict la indicatia neurochirurgului cu buna specializare in Chirurgia Spinala.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.