ciprocin in sarcina de 2 sau 3 saptamani

29-04-2008
banu
Nu este medic/terapeut
banu
am luat ciprocin fara sa stiu ca sunt insarcinata. se intampla in a 2 a sau a 3 a saptamana de sarcina( nu cu calculul dupa ultima menstruatie. ultima men 29 ian si eu am luat ciprocin pe 21 sau 26 febr). pana acum toate analizele au iesit bine (cele de sarcina) Sunt programata la eco 3d pe 5 mai. Poate cauza malformatii? Mai e cineva in situatia mea? multumesc
2 comentarii
0
28-04-2009, ora 13:35
alina.firtala
Nu este medic/terapeut
alina.firtala
te rog sa-mi spui daca ai pastrat sarcina sau nu..si eu am luat ciprolen in sapt 3.
spune-mi te rog care e situatia acum.ai nascut?ai renuntat la sarcina?ce au spus medicii?
0
10-07-2009, ora 14:06
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Eu am luat Ciprinol (antibiotic cu aceeasi substanta: ciprofloxacin) intre saptamanile 4-5 de sarcina si bebe nu are nimic (am 33 de saptamani acum).Mie mi-au recomandat 3 medici sa avortez, dar un al 4-lea, la care sunt acum mi-a spus ca va fi nicio problema. Sper ca nu ati facut avort. Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul