Citomegalovirus - Anticorpi IgG

27-11-2020
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
Buna ziua, va rog foarte mult sa ma ajutati cu un raspuns.
Sora mea in varsta de 44 ani si-a pierdut auzul intr-o ureche complet, avea stari de greata, voma si vertij. A ajuns la ORL si i-au dat un set de analize. problema este ca acestea au iesit in neregula:

virusul rubeolei anticorpi IgG - 110.5 iar normal era pana in 10

Citomegalovirus - Anticorpi IgG - a iesit 334, iar normal era intre 0.5 si 1.

Leucocite: 11.6 normal era 10

Limfocite : 4.5 normal era 4

Procente de protrombina 111% normal era 100%

Medicul suspecta Meniere sau Herpes Simplex. Imi puteti spune ce inseamna aceste analize marite? sunt terminata psihic
2 comentarii
0
27-11-2020, ora 18:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Cu ce credeți ca o ajutați pe sora Dvs. Dacă psihic cedați și ajungeți la psihiatru??
Trebuie sa știți ca stresul Inutil.. Nu ajuta la nimic. Doar Va inbolnaveste si pe Dvs.
Creste tensiunea. Proasta circulație cerebrala și faceți și Dvs.. Probleme de circulație cerebrala.
2. Medicul care a indicat analizele știe cum sa le interpreteze și ce tratament sa adiministreze
3. De la Dvs. Se cere sa știți Ca Virușii odată contactați... Doar sistemul Imunitar a persoanei lupta cu el. Nu ajuta antibioticele
4 trebuie sa știți.. Ca imunitatea depinde de Starea intestinelor și stilul Alimentar
5. Vârstă. Înălțimea și câte Kg. Are Sora Dvs?
Ce probleme Intestine, Ficat are??
0
28-11-2020, ora 00:33
andreearusu
Nu este medic/terapeut
andreearusu
Multumesc pentru raspuns. Sunt stresata deoarece nu stim ce are si deaorece rezultatele le va interpreta medicul orl la care a fost abia peste 2 saptamani si imi fac griji sa nu fie prea tarziu o interpretare in 14 zile. Voiam in mare sa stiu despre ce este vorba din aceste analize iesite din intervalele normale. Si care ar fi sansele sa ii revina auzul in urechea respectiva si sa ii treaca vertijele...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.