ciuperca genitala

21-10-2014
siodovia
Nu este medic/terapeut
siodovia
De o luna de zile am ciuperca pe laviile mari, e foarte raios si doare. Am folodit crema Canesten, dar tot nu e bine. Ce pot sa fac?
5 comentarii
0
21-10-2014, ora 19:47
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Cel mai indicat este sa mergi la un control pt ca poti folosi diferite solutii care sati faca mai mult rau mai ales ca este o zona foarte sensibila si foarte importanta.
0
22-10-2014, ora 11:25
siodovia
Nu este medic/terapeut
siodovia
Am fost la ginecologie si doamna doctor a zis ca daca nu trece cu canesten sa ma duc la un dermatolog. Pot?
0
22-10-2014, ora 23:01
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Poti cere mai multe recomandari de la medicul de familie.
0
17-11-2014, ora 10:00
andreea9166
Nu este medic/terapeut
andreea9166
Buna, poate nu este vorba de infectie cu candida, o fi altceva, au aparut de ceva timp prin farmacii niste teste rapide de depistarea unor astfel de infectii. Personal mi-a fost recomandat de catre farmacista testul veneris 3in1pentru depistarea candidozei, vaginitei bacteriene si trichomoniazei si fara prea multa bataie de cap am aflat ca era vorba de fapt de vaginita bacteriana, dar care avea aproape aceleasi simtome ca si candida.
0
01-01-2015, ora 20:39
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Indicat ar fi sa se faca setul de investigatii genitale:examen microscopic pe frotiu si examen culturi.Tratamentul se da in functie de aceste rezultate si se adreseaza si partenerului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.