clinica recuperare tetraplegie bucuresti - informatii

22-05-2008
valentin32tgv
Nu este medic/terapeut
valentin32tgv
Buna ziua, am vazut la televizor ca anul trecut in toamna (septembrie) sa deschis in bucuresti o clinica de recuperare pentru tetraplegici si paraplegici. As dori sa stiu si eu cum se numeste aceasta clinica si adresa sau un nr. de telefon sa pot merge la recuperare acolo. De asemeni as vrea sa stiu cum se poate face o programare la clinica din china pentru implantul de celule stem. Va multumesc anticipat si va rog din suflet sa ma ajutati cu un raspuns.
5 comentarii
0
19-09-2008, ora 00:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Buna seara.Cred ca medicul de familie va poate indruma la un centru de recuperare, care este cel mai aproape de casa dumneavoastra. Sunt mai multe centre de recuperare in Bucuresti, poti intra pe google sa cauti, unul dintre ele de care stiu eu, este pe Str. Prevederii si se numeste Centru de recuperare neuro-psiho-motorie Crinul Alb( sectorul 3 ). tel. 021.3453333( camera de garda, cu programare).Sper ca v-am fost de ajutor.
0
19-09-2008, ora 00:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Centrul de recuperare este pentru copii cu varste pana la 18 ani.
0
03-05-2009, ora 14:36
floran
Nu este medic/terapeut
floran
suntem din suceava- mama noastra a avut un accident vascular ischemic si a ramas cu deficit motor. in suceava nu exista nici o clinica de specialitate ptr recuparare. am dori sa stim daca exista in judat ceva de profil, sau am auzit de o clinica la bucuresti (euroclinic?) care ar putrea recuperar astfel de afectiuni - chiar si in regim particular. multumim pentru orice informatie care ne-ar putea ajuta. floran
0
10-05-2009, ora 21:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Buna. Dupa un accident vascular este necesara recuperarea medicala prin kinetoterapie, fizioterapie, balneo terapie. In Buc sunt multe spitale care ofera tratamente de balneofizioterapie si kinetoterapi(exercitii fizice in sala) durata lor este de 15 zile de tratament ( cu internare)apoi pauza, dupa care se reiau.Recuperarea este de durata. Spitalele ar fi : Spitalul Elias, Spitalul Universitar, Spitalul Militar( Carol Davila) si multe altele. Insanatosire grabnica. Sper ca am fost de ajutor.
0
10-05-2009, ora 21:02
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Te poti interesa la spitalele din orasele care sunt mai aproape de tine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.