celulele stem pot vindeca autismul?

24-03-2007
mihaela77
Nu este medic/terapeut
mihaela77
intrebarea mea este:celulele stem pot vindeca autismul?este oare posibil?...va multumesc anticipat!
5 comentarii
0
25-03-2007, ora 00:00
andreeag
Nu este medic/terapeut
andreeag
Intr-un viitor probabil indepartat, probabil ca da. Deocamdata se pastreaza cele de la nastere din cordonul ombilical, acestea sunt cele mai bune, si se folosesc in principiu cu succes pentru leucemii, boli sanguine. Toata chestia costa exorbitant. Pentru autism cercetarile sunt doar intr-un stadiu incipient si numai timpul va spune daca sunt eficiente sau nu.
0
11-02-2008, ora 00:00
ciorny
Nu este medic/terapeut
ciorny
Exista informatii pe un site www.celulestem-sua-romania.ro ca un astfel de implant poate ajuta...nu stiu ce sa zic dar merita verificat...
0
02-03-2011, ora 10:46
bobby_tab
Nu este medic/terapeut
bobby_tab
Lucrez pentru o banca de celule stem care recolteaza celule stem si din dinti! Este o banca greceasca si are si clinici in spate care fac tratamente si trateaza fara nici o problema autismul! Contactati-ma si va dau mai multe detalii!
0
27-07-2011, ora 11:07
izy021
Nu este medic/terapeut
izy021
Si pe mine ma interesa acest subiect la un moment dat, de fapt mai extins: ce boli se pot trata cu ajutorul celulelor stem. Despre legatura autismul si posibilitatea vindecarii cu ajutorul acestor celule am gasit un articol care dezbate acest subiect: reginamaria.ro/celulestem/blog/2010/11/12/autismul-recreat-cu-ajutorul-celulelor-stem-in-cadrul-studiilor-de-laborator/ - sper sa va fie de folos!
0
07-12-2011, ora 17:50
shamaya
Nu este medic/terapeut
shamaya
Mă numesc Laura Dumitrescu, sunt studentă în anul VI la Facultatea de Medicină generală din cadrul UMF "Carol Davila" Bucureşti şi realizez un studiu de opinie privind donarea şi transplantul de celule stem în România.
Vă rog să îmi acordaţi câteva momente pentru completarea următorului chestionar.
Vă asigur că toate datele furnizate de dumneavoastră rămân confidenţiale.
Vă mulţumesc!
Chestionarul se afla la link-ul: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEpqZFF4clUxdms4eUhuOEZQMXdlVVE6MQ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.