comunicare cu prietenii mei | Forumul Medical ROmedic

comunicare cu prietenii mei

402 comentarii 1 2 ..... 121314 ÃŽnainte ›
0
29-07-2009, ora 14:18
andora
Nu este medic/terapeut
andora
sosi si eu la pupacit ca m-ai invatat cu ei doua zuze.creasca mare bebelusul.
Mi-as dori sa intrati mai des.sa stiu de voi.puuuuuuup
0
29-07-2009, ora 14:20
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Se pare ca timpul asta da de furca multora :D
Dar vb Alissei, poate din toamna se va reintregi gasca asa..ca pe vremuri ;)))))))))
ando tu ce invarti azi? :D Esti de serviciu?
0
29-07-2009, ora 14:31
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Doamne ajuta sa se reintregeasca trupa !
0
29-07-2009, ora 21:51
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Daaaa, Doamne ajuta!!Mi-e tare dor de vremurile bune!! :)
0
29-07-2009, ora 22:49
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Da si cand ne-om intregiiiiiii, o sa speriem tot forumul...like before! :)))))))))))))))))))))
0
29-07-2009, ora 23:08
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Cu siguranta!! ;))))))))))))))))))
0
31-07-2009, ora 07:24
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
dragilor, multumesc mult de urari!Nici nu ma sateptam la mai putin din partea voastra...La noi e balamuc total:-)))))
Eu sant 99% ocupata cu bebele, Alexa vede ca nu mai e centrul atentiei, Vine si doarme si ea cu noi, ne inghesuim in pat.=))))))), e jale!:-)).Dar rezistam eroic.Maine facem o luna:-))
Cat despre mine...incerc sa ma adaptez la noua situatie, iar cand bebe imi zambeste(desi peste tot zice ca la varsta asta e doar zambet reflex, fara semnificatie..)simt ca pot merge mai departe...
Voi sper ca santeti bine cu totii.
Nick, pe bebe il cheama Flavius-Antonio
Va pupacim si ne mai"vedem"pe aici!.
0
31-07-2009, ora 14:03
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Uffffffffffffffff, bine ai venit in clubul "BALAMUC TOTAL"...si la mine acasa este no. 9 zilnic din cazua nepoteilor!
I-ai pus un nume superb, sa iti traiasca si sa fie voinic si sanatos!

Dupa cum ai scris vedem, cred ca ne vom vedea peste...ai grija de tine!

Noi suntem bine, ne razboi pe forum cu oamenii nihilisti (cu comportamente ciudate)...

Jackieeeeeeeeeeeee, arenaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, alissiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?????????????
0
13-08-2009, ora 13:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Heiiii, nu va mai vaitati atat, ca o fi balamuc dar este si tare frumos sa ai o familie mare si minunata!! :)
moreee, poze cu micutul Flavius nu ne trimiti si noua??Sa vedem si noi splendoarea mica!!
Alisuk, are, pe unde imi umblati??Ca m-a cuprins dorul de voi!!!
Pupicei
0
13-08-2009, ora 16:42
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Hellooooooooooooooo.anybody here??????????????????????????????????
Doar Jackienha (asa se spune in portugheza, un fel de diminutiv)...esti de groaza Jackie...am ras ceva timp din cauza ta, esti o scumpa!
Hai sa-ti dau un link sa vezi ce boacana mare a facut Scarface, a ramas saraca dna doctor CasadrHouse stupefiata!

http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=219id_cat=45id_prod=31538anc=102038

Eu am zis ca fac infarct...m-a bufnit rasul pt ca este si de ras!
Te pupacesc mult...
0
13-08-2009, ora 18:07
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick, mi se deschide un topic dar nu cred ca este cel despre care vb, nici nu are subiect, daca daca este vb de tipa insarcinata care a lacuit prin casa, am citit si eu!!!! ;))))))))))))))
0
13-08-2009, ora 19:37
andora
Nu este medic/terapeut
andora
puuuuuup si eu toata lumea.
sunt prin zona.ma bucur ca va am
0
13-08-2009, ora 20:12
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Da, acela este.no comment! Nu stiu ce are, dar nu-i deloc ceva poztiv de vreme ce a ajuns sa recomande asa ceva...pup!
0
14-08-2009, ora 01:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nick, poate ca acolo unde este el asa se trateaza oamenii, consumand gaz! ;)))))))))))))))))))))))))) Sau stie din propria experienta!! Cine stie cate preparate din astea si-o fi facut singur! ;)))))))))))))
Pupam si noi ando!!
0
14-08-2009, ora 11:19
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Refuz sa cred asa ceva. Am sa-l sfatuiesc sa nu le mai recomande oamenilor sa-si prepare singuri produse homeopate acasa, pt ca este IMPOSIBIL sa-ti faci un astfel de nutraceutic in conditiile in care nu ai nici substantele masurate corect, nici recipientele corespunzatoare, nu stii nici dilutiile, nu ai cum sa le dinamizezi corect etc. Ce faci daca iei mai mult si doza este LETALA????? Ce idei nastrusine si morbide au unele persoane. Din dorinta de a ajuta pe cineva se poate ajunge la un alt fel de ajutor...ajutor pt funeralii! Doamne Fereste!

Va pup si eu pe amandoua, ma lasati? ;))))))))))))))))))))))))

O zi buna si multa lumina!


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
N I C K;)
0
19-08-2009, ora 15:53
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
5 minute atat pot sa intru, sa va zic ca va iubesc pe toti, mi-e dor de discutiile noastre, abia astept sa revin in forta, am atatea sa va povestesc ca nu cred ca imi ajunge spatiul.
Nu v-am uitat nici o clipa pe niciunul dintre voi, chiar daca nu am mai intrat nu inseamna ca v-am uitat !
Nici vorba!
va transmit din toata inima multa sanatate, multi pupici si toata dragostea mea pentru voi si pentru bebelusii lui More si al lui Florinelu !
Aliss
0
19-08-2009, ora 16:09
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Aliiiiiiiiiiiiiiii, in sfarsit ai mai dat un semn de viata! Nici noi nu te-am uitat, si-ti intelegem lipsa de timp. Las ca va iesi soarele si pe strada noastra...pup si numai bine;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
24-08-2009, ora 18:39
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Alisukaaaaaa, bine ai revenit, chiar daca pt doar 5 min!!Si noua ne este tare dor de tine si abia te asteptam sa revii in forta si sa ne povestesti ce ai mai facut!!!Mi s-au albit ochii dupa pozele tale!! ;)))))))) Dar inteleg ca ai fost ocupata!!Te pupic tare tare!!
0
01-09-2009, ora 20:11
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Bunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Mai e un pic si vin si euuuuuuu! Va puuuuuup cu mult drag !!!!
Aliss
0
02-09-2009, ora 11:52
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Te asteptam nerabdatori Alisuk!!Poate o vezi si pe are pe drum, sa o aduci si pe ea!Sa se reintregeasca trupa domle!
Pupicei
0
02-09-2009, ora 13:12
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Abia astept sa reviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, tanti ALIIIIIIIIIIIIIIII! Pup JaclieAli;)


Cu deosebit de multa placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
13-09-2009, ora 17:45
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
OAMENIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! TREZIREA! Ce-i cu voi?V-ati pregatit cumva de hibernare?Ca vad ca pe aici nu mai dati:-(.
Acu eu inteleg ca oti fi ocupati dar nici asa!:-) Eu zilele astea ma gandeam ca e 13 sept si..a venit si toamna.Mai stiti cantecul ala de pe vremea noastra cu"a venit toamna, acopera-mi inima cu ceva.."(cantat de Alifantis-tot de pe vremea noastra si el.:-).Intotdeauna mi-a placut.Intr-un mod ciudat(oarecum deprimant)dar imi placea..
Zilele astea am observat primele castane pe jos si mi-am adus aminte.Copil fiind, nu tineam socoteala lunilor si a zilelor, dar cand vedeam primele castane coaptecazand din castani si spargand cu zgomot sec capsula tepoasa de pamant era clar:vacanta era pe trecute si incepeam scoala...Si ce nu mi-a placut scoala!;-))).Dar am invatat ca trebuia.mie nu vara si vacanta imi aduc aminte de copilarie, ci toamna si scoala.
Imi aduc aminte cum se trezeau ai mei dimineata, pana sa se lumineze bn si sa se ia bruma, si plecau la porumb sa-l culeaga si sa-l aduca in curte.Si dupa ce il aduceau ajutam si noi, copii, la incarcat cosuri si bagat in porumbar.Nu ca am fi facut mare lucru:stateam pe gramada mare de porumb si aruncam in cosuri pana le umpleam.Imi aduc aminte cum stateam, dupa culesul viei, si ne jucam pana tarziu afara asteptand sa stoarca mustul si beam pana ne apuca pantecaraia de ne calcam pe picioare la buda!;-)))))Imi aduc aminte de zilele de toamna tarzii cand, dupa ce cadea bruma, totul era ofilit si doar bostanii pt placinta(placintarii, cum ii numeam noi)se mai rumeneau inca in soarele bland de toamna...ei, fetelor, ce viata...Vorba lui Nea Marin:"fuse, fuse si se duse.."
Si acum..cand ma gandesc ca Alex toamna viitoare intra la scoala...ma ia groaza!Ce-am auzit de pe la colege care au copii la scoala.Ea n-are niciun stres!Nu stie ce-o asteapta:-)) Cand ma uit la ea cum se joaca fara nicio grija ma duc cu gandul la dl Deleanu, din "la Medelenii" lui Teodoreanu, care spunea, cu inima stransa, privind pe Olguta:"cand te gandesti ca intr-o zi Olguta va fi mare...Biata Olguta..."
Ei, fetelor, ganduri de toamna.La anul pe vremea asta n-o sa mai am timp de ganduri ca o sa fiu superstresata ca incepem scoala.Dar pana atunci mai e...:-)
Pupici la toate si astept sa va mai vad pe aici.
0
18-12-2009, ora 14:06
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Va pup dragii mei ! Mai, a trecut toamna, venit iarna si In sfarsit venii si eu ca am impresia ca v-am c-am tras teapa cu lipsa asta a mea dar avand in vedere toate problemele cu politica asta tampita, ca de sunt si eu implicata, vrand nevrand n-am avut timp nici sa-mi revin dar sa va mai zic si eu vreo doua.
Vreau sa va multumesc pentru ca am vazut ca ati intrebat de mine voua morena, nick, jackie, arena si andora. Sunt in general bine, baietii mei au plecat in Franta si eu sunt singura cu babacu, toata ziua ne certam, pe bani normal, mosu mi-a adus ce mi-am cumparat eu ca am fost cuminte si ma pregatesc de sarbatori, voi pleca si eu cateva zile la munte, sper, ca dumnealui nu prea vrea, ca e cheltuiala. Ha, daca ar sti el cat cheltui eu ar face apoplexie dar e bine sa stie cat mai putin ca ii face rau si eu am grija de el.pai nu? Sa nu cumva sa se imbolnaveasca!!!
Daca mai intru si mai pot vorbi, bine, daca nu eu va doresc sa aveti parte de sarbatori cat mai fericite alaturi de copii si de familie, sa va de-a dumnezeu multa sanatate, care pe unde ati fi ( Jackie, ca ce bine o fi de tine !!!) si va transmit toata dragostea mea sincera pentru voi! La multi ani va doresc si sper ca anul care vine sa fie mai linistit pentru noi toti !
Nu vreau sa-l exclud pe Florinelu din lista cu prieteni si pe aceasta cale ii transmit multa sanatate si multe bucurii pentru el si fetele lui si din Oltenia ii mai trimit un iz tuica fiarta dimineata, un iz de zaibar de la nea Marin dimineata, la pranz si seara ! Stie el pentru ce !!!!
La multi Ani si va pup pe toti!
Ali
0
19-12-2009, ora 15:07
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Hello!

Alessia, eşti o mare figură. Mă bucur că ai dat un semn de viaţă, chiar m-am gândit în ultima perioadă la tine. Ce implicaţii ai tu cu politica???????...dacă poţi să ne spui, mor de curiozitate!?
Normal că am întrebat toţi ca disperaţii de tine, că doar eşti un exponent vital din trupa racheta :))))))))

Îţi mulţumesc pentru urări, la mulţi ani şi ţie şi sărbători pline de spiritualitate şi iubire! Pupici dulci cu aromă de bergamotă ;))))
0
31-12-2009, ora 21:36
Terapeut Niculae NicuÅŸor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae NicuÅŸor
LA MULŢI ANI; un 2010 asezonat cu sănătate, fericire, lumină, armonie, iubire, prosperitate, putere şi credinţă. DUMNEZEU să vă binecuvânteze pe toţi! Petrecere plăcută...;)))
0
01-01-2010, ora 11:34
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Un an nou bun cu sanatate si impliniri si de la noi pt voi!Pwpici multi si sa aveti grija de voi.:*
0
12-01-2010, ora 12:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Alisukaaaaaaaaaaa, bine ai revenit!!La multi ani!!Off, bine ca te mai gandesti si la noi din cand in cand, credeam ca ne-ai uitat... ;( Nici are nu mai da niciun semn...Sa stii ca ne este tare dor de tine, cand ai de gand sa semnezi condica mai des??
more, La multi ani si tie draguta!!Ce face bebelul?
0
12-01-2010, ora 13:54
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ehhhhh...bebelul meu creste:-)Am facut(deja)6 luni(nu stiu cand au trecut:(...Am trecut pe papica, ne rostogolim si zicem..."ta-ta"!!!!!Auzi!Ta-ta..cand eu stau cu el 24din24!!=)))SA-mi vina rau cand am auzit prima data!TA-su nu-si mai incape-n piele!Pocneste fierea-n el cand il aude!=)))S-au dus colicii si incepem cu dintii...Si uite asa ne facem mari!=)))
aici..toata loomea bn?Anul se anuntza bun??Ca daca nu, ne adunam noi aici la o claca sa-l facem bun.:-)
Alisuka..cum mai stam cu pescuitul?:-))Ops..e iarna si nu prea merge...:D
Pwpici fara numar, fara numar, fara numarrrrrr, pt toti, de la noi!
0
14-01-2010, ora 19:56
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
moree, vai ce scumpel tre" sa fie!!Hai ca ai fost tare la faza cu "ta-ta"!! ;))))))))))))))))))))))))))) Dar deh, daca asa a vrut copchilu sa spuna.. hihihi Poate imi trimiti si mie poze sa il vad, ca eu sunt innebunita dupa copii!
Pupici
0
14-01-2010, ora 19:57
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
more, lasa ca poate sa dea si la copca pe timp de iarna!! ;))))))))))))))))))))))))))))))))
Adaugă un comentariu / răspuns
402 comentarii 1 2 ..... 121314 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ȘedinÈ›ele de psihoterapie sunt mai eficiente dimineaÈ›a
  • Dezvoltarea toleranÈ›ei la anxietate - cheia în reducerea simptomelor tulburării obsesiv-compulsive
  • Identificarea punctelor forte È™i a celor slabe ale psihoterapeuÈ›ilor È™i utilizarea lor ar putea îmbunătății rezultatele pacienÈ›ilor
  • O mai bună identificare a efectelor adverse ar putea îmbunătăți calitatea psihoterapiei
  • Tehnica oglindirii È™i impactul asupra sentimentului de vinovăție
  •