cos la baza penisului

23-05-2009
sew350i
Nu este medic/terapeut
sew350i
am o problema.mia aparut un cos la baza penisului.nu e prima data.mia mai iesit anul trecut de 2 ori si luna trecuta o data.acum vad ca mia iesit iar.de fiecare data a aparut in loc diferit.este un cos mare, se sparge foarte usor si curge puroi.nu este dureros.la inceput am crezut ca poate e un simplu cos dar acum incep sa imi fac griji.am avut relatii sexuale cu o singura persoana.si de fiecare data neam protejat.dar pe vremea cand mia aparut prima data inca eram virgin.deci nu am luat de la ea.mie jena sa merg la medic...e ceva grav?este tratament la farmacie fara prescriptia medicului?multumesc anticipat!
8 comentarii
0
23-05-2009, ora 21:15
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ma mir ca este un cos mare dar nu doare.Mergi la farmacie si cumpara o cutie de Duomox de 1g [ o pastila dimineata si una seara], si o sticluta cu iod.Daca-i mare, cat o unghie, mai ia si pudra Baneocin[ iod de jur imprejur si pudra pe cos dupa ce l-ai evacuat].
.Te speli zilnic cu apa si sapun si schimbi zilnic chilotul [sa fie numai din bumbac].Tunde-te putin acolo unde este cosul si in jur.In cateva zile-ti va trece.Pastreaza o igiena genitala mai stricta.Numai bine!
0
23-05-2009, ora 23:31
sew350i
Nu este medic/terapeut
sew350i
nu e cat o unghie.nu e chiar asa mare..ma spal destul de des dar nu am lenjerie d bumbac.si chiar am transpirat zilelele astea.poate si asta e cauza.da nu e BTS sau ceva nu?sa nu imi fac griji degeaba..cand miau mai iesit, le storceam si urmatoarea zi era vindecat complet.disparea.ca un simplu cos.multumesc pt ajutor
0
24-05-2009, ora 06:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu este o boala cu transmitere sexuala, este o stafilococie cutanata.Sa-ti cumperi lenjerie intima numai din bumbac.Pilea va putea respira si te vei simti mai bine in ea.
0
20-05-2010, ora 00:28
tandare100
Nu este medic/terapeut
tandare100
Si mie mia aparut, dar la mine la sa marit si e aproapre cat unghia mica este de culoare albaa si nuj dak este vreo boala sau un cos, ori poate este o acumulare de grasime???? si mentionez sunt virgin
0
20-05-2010, ora 11:15
tandare100
Nu este medic/terapeut
tandare100
SI cam ce ar trebuii ca sa scap de el sal storc ca un coss ?? sii dak se poate sami spuneti motvu din care a aparut ca sa stiu de ce sa ma feresc.Si poate medicamente ceva sa iauu???
0
20-05-2010, ora 23:06
tandare100
Nu este medic/terapeut
tandare100
Multumesc ca mati lamurit la prima intrebare ca nu este vreo boala.Poate imi rasp si ce sa fac la a 2 intrebare multumescccccc
0
21-05-2010, ora 11:44
tandare100
Nu este medic/terapeut
tandare100
am spart cosu acelaa si nuj dak am facut bine va rog RASPUNDETIMIIIIIII
0
22-05-2010, ora 18:20
sew350i
Nu este medic/terapeut
sew350i
mie mia trecut de la sine.si eu lam spart.pt a evita neplaceri de astea poarta numai lenjerie de bumbac si rade-ti zona pubiana.eu nam mai avut probleme de atunci!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Influenta alimentatiei asupra dezvoltarii acneei
  • Coșurile (acneea)
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •