cred ca este tahicardie

25-01-2010
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
buna ziua,

de 2 zile urmez un tratament prescris de medic ptr faringo-traheita cu antibiotic Zinnat si Eurespal si de azi-dimineata imi simt bataile inimii mult mai accelerate. am citit reactiile adverse ale acestor medicamente si am vazut ca la Eurespal "rar poate sa apara tahicardie moderata...", credeti ca aceasta este cauza? eu iau 2 comprimate a cate 80 mg pe zi, sa reduc doza la o singura pastila?

mentionez ca nu am avut niciodata probleme cu inima, asa ca astept raspunsuri cat mai realiste si nu exagerari...

niste sfaturi avizate m-ar ajuta foarte mult, daca se poate de la un medic va rog mult!

va multumesc,
2 comentarii
0
25-01-2010, ora 23:16
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Da probabil ca despre un efect adver la medicamente este vorba, cat despre doza cred ca ar trebui sa consultati medicul care vi lea prescris si sai spuneti de aceste manifestari (deoarece scaderea dozei sar pute sa nu fie eficienta pt afectiunea dumneavoastra), probabil vi se va prescrie alceva.

Multa sanatate!
0
26-01-2010, ora 10:56
bonibon
Nu este medic/terapeut
bonibon
va multumesc ptr raspuns.
multa sanatate si dvs.!
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Varicoline
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.