crestere in greutate bebelus o luna

10-09-2010
lavinia21
Nu este medic/terapeut
lavinia21
baietelul meu a luat in greutate 1.500 kg dupa o luna alaptat doar la san nu se satura asa ca am fost la pediatru si mia zis sa ii dau san la 3 ore si noaptea sa nu il mai hranesc decat dimineata este prea lacom si mai si vomita ce credeti daca il alaptez dupa cum cere el o sa devina obez? el cere sa manance cam la 1-2 ore si plange daca nu ii dau lam nascut cu greutate de 3.400
1 comentarii
0
10-09-2010, ora 20:54
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
de obicei mamicile se plang ca nu au lapte si ca bebe refuxa sa suga si sa ia in greutate... dar iata ca am trait sa vad ca se poate si opusul:)

eu zic sa te bucuri ca ai cu ce sa-l hranesti si ca el este vioi, sanatos... nu se pune problema de obezitate la o varsta atat de mica... intr-adevar, a luat mai mult in greutate ( approx se ia 750 gr/luna) dar stai linistita ca o sa vina perioade in care mananca mai putin ( apar colicile, ii dau dintii, etc) si atunci o sa te rogi sa manance si n-o sa vrea...

partea cu trezitul la 3-4 ore noaptea, o sa se regleze cu timpul ( cam in 2 luni de acum incolo) dar parerea mea e sa incerci sa mai cresti timpul intre alaptari dar treptat cu 10-15 min, fara sa fortezi

sa fie sanatos si sa va bucurati de el!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •