cum aflu cat de repede pot intrerupe o sarcina?

27-01-2008
mihaela_b
Nu este medic/terapeut
mihaela_b
stiu ca perioada maxima pentru a face o intreurpere la cerere este de 12 saptamani. nu stiu insa care este prioada minima de dezvoltare a fatului cand se poate face intreruperea. nu vreau sa sune crud dar am niste stari groaznice de greata, ameteli si lesin si deja nu mai pot sa merg la servici... multumesc anticipat !
8 comentarii
0
27-01-2008, ora 00:00
LARY LARY
Nu este medic/terapeut
LARY LARY
in cate saptamani esti insarcinata?
0
27-01-2008, ora 00:00
mihaela_b
Nu este medic/terapeut
mihaela_b
aproximativ 3 saptamani, starile astea au inceput de vreo 5 zile... ma simt cumplit :(
0
27-01-2008, ora 00:00
LARY LARY
Nu este medic/terapeut
LARY LARY
oricand se poate face intreruperea mergi la un medic ginecolog si iti va spune cum sa procedezi.cu cat ai mai putine saptamani cu atat mai bine.mai grav este cand treci de 12 saptamani.
0
27-01-2008, ora 00:00
mihaela_b
Nu este medic/terapeut
mihaela_b
multumesc pentru raspuns. o sa merg la un control si o sa ma sfatuiesc cu medicul. :)
0
27-01-2008, ora 00:00
mihaela_b
Nu este medic/terapeut
mihaela_b
inca ceva... eu ma tot abtin sa vars :( oare daca nu ma mai abtin si vars o sa-mi fie mai bine? nu stiu dac principiul "a te racori" este valabil si la sarcina :(
0
27-01-2008, ora 00:00
LARY LARY
Nu este medic/terapeut
LARY LARY
a voma este o senzatie specifica sarcini incearca sa bei kilnei sau suc de lamaie si cu siguranta te vei simti mai bine.DAR EU TE SFATUIESC SA TI FACI CAT MAI REPEDE PROGRAMARE LA MEDIC DACA TOT VREI SA FACI O INTRERUPERE PT CA ACESTE SENZATII LE VEI AVEA PANA IN LUNA A PATRA.DACA MAI SI FUMEZI CU ATAT MAI RAU ITI VA FI.
0
21-10-2009, ora 17:59
blonditza
Nu este medic/terapeut
blonditza
am si eu o intrebare...azi am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu si mi'a spus ca crede ca a scapat putin in mine...si am auzit ca sunt ceva medicamente care te poate ajuta sa renunti la sarcina cam ce medicament si in cate ore se poate lua...raspundeti'mi va rog cat mai repede !
0
21-10-2009, ora 21:33
mihaela_b
Nu este medic/terapeut
mihaela_b
draga blonditza, mergi la orice farmacie si ceri pilula de a doua zi. din cate stiu eu se numeste Postinor dar posibil sa fie si alte denumiri. pastila asta de a doua zi e de fapt un duet de pastile. prima trebuie luata in primele 72 de ore (maxim) de la contactul sexual iar a doua pastila trebuie luata la 12 ore dupa administrarea primeia. Nu depasi intervalul de 72 de ore... multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  •