Damian munteanu, Ortopedie - fisura menisc
Buna ziua am o fisura longitudinala corn posterior menisc intern. LIA, LIP si ligamente colaterale fara modificari. Plica laterala (repliu de sinoviala asociat cu revarsat lichidian in retinaculul lateral 5mm grosime). Minim revarsat lichidian intraarticular. Subtierea cartilajului la nivelul platoului tibial intern.
Ce as putea face.? Tratament s-au alt ceva ce procedura as putea urma si cît ar dura asta
Ce as putea face.? Tratament s-au alt ceva ce procedura as putea urma si cît ar dura asta
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 19Ciupitura de menisc 7 mm
- 291 - Ruptura grad 3 LCM si LIA cu ruptura de menisc
- 14RMN
- 5dupa artroscopie
- 0leziune menisc
- 2vindecare leziune menisc
- 4Ruptura cruess 3 corn posterior menisc intern
- 1Ajutati-ma si pe mine si genunchiu meu
- 5Leziune menisc intern
- 0Leziune de menisc gradul III
- 1Tumora calcificata genunchi?
- 3Leziune grad 2 menisc intern, corn posterior(genunchi stang)
- 0Fractura menisc intern
- 4Buna ziua ! infiltratii cu plasma la genunchi. Ce parere aveti?
- 2Ruptura menisc
- 4Leziune de menisc
- 1Leziune de menisc cu subluxatie de rotula
- 1Leziune menisc intern
- 1Ligamentoplastie genunchi
- 1Grav sau ft grav
Mai multe informații despre: Leziunile de menisc leziunea de menisc
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: