de ce imi pierd erectia in momentul care vrea sa o fac cu prietena mea?

17-07-2011
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
Saptamana asta am obs ca am o problema.Sunt cu o fata pe care o iubesc ffff mult.Ne intelegem perfect, vb despre orice subiect.Sapt asta am incercat sa o facem si am avut surpriza sa vad k nu mi se scoala.Am fost cu ea la padure la o plimbare si am pus-o p un pom.Pana in mom care trebuia sa o iintroduc aveam erctie, Dar cand am dezbracat-o sa trecem la actiune mi s-a inmoiat:(.Sa fie din cauza emotiilor?o doresc prea mult si d aia? din cauza disconfortului?a 2 a zi eram cu ea tot intr0un spatiu public (o scoala veche parasita)si mi-a si frecat-o ptn ca sa se scoale,
dar degeaba.Pana in momentul introducerii este tare, dar cand tre sa a dezbrac si sa o introduc, se imoaie.de ce:(((???
mentionez ca am avut ult relatie sexuala akm 4 luni.sa fie din cauza faptului ca nu am mai facut-o d mult?
Prietena mea ma intelege si zice ca e din cauza ca e incomod.

va rog daca stiti cateva trucuri, sfaturi, ajutati-ma si pe mn.Nu vreau sa mi se mai intample asta si a 3 a oara
11 comentarii
0
17-07-2011, ora 18:28
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
cati ani ai? e posibil din cauza mai multor factori..emotiile...locul..si tu..poate e prea lung preludiul..cunosc p cnv kre pateste acelasi lucru...dak nu trece la actiune..se inmoaie.intelegi?
0
17-07-2011, ora 19:11
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
am 18 si 8 luni.mi-am inc viata sexuala akm 2 ani
0
18-07-2011, ora 16:06
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
aha inteleg...poi..mergi la un ginecolog si dicuta aceasta problema... Stai linistit ca nu esti primul baiat care pateste asa ceva;). prietenul meu pateste la fel...el pateste acest lucru dak e prea lung preludiul.se mai intampla...bine nu pateste asta tot timpul..depinde de stare..de mai multi factori
0
18-07-2011, ora 16:17
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
pai pt mn e a 2 a oara cand patesc.pana akm niciodata nu mi s-a intamplat.si am aut destule relatii sexuale.treaba e ca pana akm nu am avut pt nicio fata sentimente de iubire.aveam relatii dastea d 3 sapt-o luna.si in mom cand o faceam cu ele nu aveam niciun sentiment de iubire sau emotie.dar cu actuala iubita e altfel.e ceva fantastik.arca nu ii vine sa cred ca ureaza sa o fac cu ea, in o in care o dezbrac.am incercat sa o facem d 2 ori, dar am patit la fel.mi-e frica sa mai incerc, .Daca o sa i se intample la fel??:(
0
18-07-2011, ora 16:42
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
e o reactie a organismului.ti-am zis dute la un ginecolog...
0
18-07-2011, ora 16:57
mihaelaberea
Nu este medic/terapeut
mihaelaberea
Mai bine zis la urolog, ginecologul e numai pentru femei...
0
19-07-2011, ora 20:30
adrian2011
Nu este medic/terapeut
adrian2011
alexandru nu are rost sa mergi la urolog...la tine e o chestie doar psihologica!!!vezi, chiar tu ai zis ca ti-e frica sa mai incerci, deci esti cu moralul la pamant si cand incerci sa o faci te gandesti doar la asta, "daca nu se scoala, daca imi moare "!!!trebuie sa te relaxezi, iti dau un truc foarte bun!!!bea 2, 3 pahare de vin rosu cu jumatate de vin inainte sa o faci, doar cat sa te ametesti un pic!!vei fi mai degajat, nu vei mai avea atatea emotii iar vinul rosu stimuleaza erectia!!!
spor la treaba
0
24-07-2011, ora 19:15
vlad5000
Nu este medic/terapeut
vlad5000
ei.. multe raspunsuri si sfaturi insa problema lui alexandruxz o am si eu cu actuala partenera...erectie ferma pana in momentul in care trebuie sa intru.. acolo dintr-o data fara nici o senzatie extra sau ceva de genu penisul se inmoaie.am inceput viata sexuala de mai bine de 10 ani(26 de ani acuma) fara nici o problema pana acum.fata corespunde 100% criteriilor mele insa ceva nu merge.alte idei?
0
29-08-2011, ora 18:45
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
e vorba de impotenta masculina..dak ati auzit..si de irigarea penisului cu sange..penisul intra in erectie prin faptul k se umple cu sange k sa zic asa...deci. fa un control/...
0
29-08-2011, ora 19:12
alexandruxz
Nu este medic/terapeut
alexandruxz
am trecut peste aceasta problema.Totul tinea de psihic.eram prea nerabdator, dar pana la urma am reusit sa rezolv problema, si imi mentin erectia fara probleme acum.Dar acum e alta problema, nu rezist decat 5-10 min prima oara :(, iar apoi rezist mai mult.Dar e bn si asa.Am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma obisnuiesc cu actuala mea partenera si apoi va fi totul ok.
0
04-09-2011, ora 19:56
asis
Nu este medic/terapeut
asis
ceau :)aceeasi problema am eu cu prietenul meu...s ma gandeam sa-mi raspunda un baiat la intrebarea mea...la fel ca si la tine i s-a intamplat si lui de vreo 3 ori...(poti sa-mi citesti nelamurirea)
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.