de doi ani ma chinui sa respir...

18-08-2008
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Pentru domnu doctor danxpopesc

am o rinita hipertrofica asta din cate am putut intelege de la unul dintre doctorii la care am fost pana acuma si am inteles ca se poate face o operatie cu un aparat ellman cu radiofrecventa. dumneavoastra faceti aceasta operatie pentru ca sant interesata so rezolv problema cat mai curand.de doi ani ma chinui sa respir. va multumesc mult.daca nu se poate la dumneavoastra imi puteti recomanda un doctor sau un spital unde pot face?
3 comentarii
0
18-08-2008, ora 00:00
Dr. Daniel Popescu
Identitate neconfirmată
Dr. Daniel Popescu
Rinita hipertrofica beneficiaza de un tratament specific ORL. Va trebui deci sa va adresati medicilor din aceasta specialitate. Poate fi facuta cu orice aparat de electrocoagulare sau laser. Majoritatea clinicilor sunt dotate cu asa ceva.
Daca sunteti din Bucuresti puteti incerca la Centrul Medical Unirea.
Multa sanatate!
0
19-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
CIBI CIBI si eu ma confrunt cu aceasta problema de vreun an, dar acum mi-a recomandat dl.dr.fvaleriu pe acest forum sa incerc mai intai de operatie niste picaturi colargol 1-3% preparate in farmacie, cate 3-4 picaturi in fiecare nara iar tu sa stai in pozitie culcat timp de 15 min.eu ma simt mult mai bine de cand le administrez!!la inceput a fost un pic mai greu ca aveam impresia ca nu au nici un efect dar in timp mi-am dat seama ca sunt foarte eficiente!!inca le mai administrez !!incearca aceste picaturi inainte de operatie!!mult succes!
0
19-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
aaa si picaturile sa le pui de 3 ori pe, la 8 ore adica!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce faci când copilul nu respiră bine (nu poate să respire)?
  • Noi date despre mucus ar putea ajuta pacienții să respire mai ușor
  • Respirație dificilă? - cum îți dai seama că ai ceva la plămâni
  • Ce să faci când simți că nu ai suficient aer (probleme de respirație)
  • Dificultăţi la respirat? Cum îţi dai seama dacă respiri bine sau nu
  • Pacienții diagnosticați cu rinită alergică prezintă un risc mai scăzut de parodontoză
  •