Depresie anxioasa | Forumul Medical ROmedic

Depresie anxioasa

11-05-2021
star
Nu este medic/terapeut
star
Buna seara. Am ajuns efectiv la capatul puterilor.. De 5 ani ma confrunt cu depresia anxioasa.. Am incercat mai multe tratamente:cipralex, efectin si serlift.. Nici unul nu m a ajutat.. Doar sa zic ca m au ținut pe linia de plutire. Acum de 2 luni nu am mai luat nimic pt ca vad ca nu ma ajuta.. Dar, au revenit starile si mai intense.. Depresie, anxietate, ma simt f rau.. Oare sa mai incerc si alt tratament? Dar sunt extremnde descurajata, pt ca vad ca nu ma ajuta..Mai sunt persoane care au incercat mai multe tratamente si nu i a ajutat?
5 comentarii
1
11-05-2021, ora 21:12
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Încercați psihoterapie concomitent cu medicația pentru rezolvări mai rapide și de durată. E nevoie să câștigați competențe pentru rezolvarea situațiilor întâlnite și să vă schimbați modul de gândire și percepție anxios-depresiv
1
12-05-2021, ora 09:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua. Incercati si Seroxat. Este un medicament foarte bun.
0
12-05-2021, ora 12:08
star
Nu este medic/terapeut
star
@Clara_p, parca si dvs, din ce am citit pe aici, ati incercat mai multe anridepresive pana ati gasit pe cel potrivit, nu? Pt ca ma simt ffff descurajata si mi e ca o sa raman mereu asa, n o sa ma mai fac bn niciodată.. Ma ingrozeste gândul asta si imi da si mai mare anxietate si depresie..
1
12-05-2021, ora 13:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. Am incercat 6 pana am gasit antidepresivul cel mai bun. Trebuie insistat si sa aveti rabdare.
1
12-05-2021, ora 14:01
star
Nu este medic/terapeut
star
Mulțumesc din suflet pt incurajare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • ExerciÈ›iul fizic, o opÈ›iune viabilă pentru ameliorarea depresiei È™i anxietății la tineri
  • Terapia prin umor poate reduce simptomele depresiei È™i anxietății
  • ComparaÈ›ie între efectele sportului È™i efectele antidepresivelor în ameliorarea depresiei È™i anxietății
  •