Dereglare menstruatie dupa chiuretaj

12-08-2013
Lisa00
Nu este medic/terapeut
Lisa00
Buna ziua!
Am 20 de ani, acum 3 luni am avut o sarcina oprita din evolutie si mi s-a facut chiuretaj de urgenta deoarece era oprita de aproape o luna la 9 sapt, interventia mi-a fost facuta la 13 saptamani.Mi-a venit menstruatia la o luna dar am urmatoarea problema.Mi-a venit pana acum de 3 ori la acelasi interval ca inainte, in jur de 27-29 zile insa inainte sa imi vina am o scurgere gri care devine maro cateva zile abea pe urma am sangerare normala 7 zile(la fel ca inainte 6-7 zile), primele doua luni la 2-3 zile dupa ce s-a oprit menstruatia am avut iar sangerare o zi doua, nu foarte abundenta, iar acum ultima oara, dupa am avut cateva firisoare de sange iar acum, la 2 saptamani dupa menstruatie am o scurgere maronie.Acum 3 luni am facut Papanicolau si e totul in regula, la ecografia de dupa chiuretaj mi s-a spus ca e totul bine.Am fost la o doctorita ginecolog si mi-a spus ca e posibil sa fie dereglare nu mi-a dat nimic nu mi-a facut nimic.Zilele urmatoare am sa merg la alt doctor, dar sunt foarte nelinistita si stresata.Ce sfaturi imi dati sau ce credeti ca poate fi, e normal?
Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
23-08-2013, ora 09:32
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa va prezentati la un medic ginecolog in vederea efectuarii unei consultatii.

O zi frumoasa!
0
04-10-2020, ora 11:39
Elena_20008
Nu este medic/terapeut
Elena_20008
Buna ziua.ati rezolvat problema ? Daca da cum?
Multumesx
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •