Dereglare menstruatie dupa chiuretaj

12-08-2013
Lisa00
Nu este medic/terapeut
Lisa00
Buna ziua!
Am 20 de ani, acum 3 luni am avut o sarcina oprita din evolutie si mi s-a facut chiuretaj de urgenta deoarece era oprita de aproape o luna la 9 sapt, interventia mi-a fost facuta la 13 saptamani.Mi-a venit menstruatia la o luna dar am urmatoarea problema.Mi-a venit pana acum de 3 ori la acelasi interval ca inainte, in jur de 27-29 zile insa inainte sa imi vina am o scurgere gri care devine maro cateva zile abea pe urma am sangerare normala 7 zile(la fel ca inainte 6-7 zile), primele doua luni la 2-3 zile dupa ce s-a oprit menstruatia am avut iar sangerare o zi doua, nu foarte abundenta, iar acum ultima oara, dupa am avut cateva firisoare de sange iar acum, la 2 saptamani dupa menstruatie am o scurgere maronie.Acum 3 luni am facut Papanicolau si e totul in regula, la ecografia de dupa chiuretaj mi s-a spus ca e totul bine.Am fost la o doctorita ginecolog si mi-a spus ca e posibil sa fie dereglare nu mi-a dat nimic nu mi-a facut nimic.Zilele urmatoare am sa merg la alt doctor, dar sunt foarte nelinistita si stresata.Ce sfaturi imi dati sau ce credeti ca poate fi, e normal?
Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
23-08-2013, ora 09:32
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va recomandam sa va prezentati la un medic ginecolog in vederea efectuarii unei consultatii.

O zi frumoasa!
0
04-10-2020, ora 11:39
Elena_20008
Nu este medic/terapeut
Elena_20008
Buna ziua.ati rezolvat problema ? Daca da cum?
Multumesx
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
13-01-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.