deviatie de sept... dureri de tample, nas, ochi
Va rog sa mi spuneti daca e normal sa doara capul cu tample, nas, ochi, dar destul de tare, mai ales capul...(am luat un antiinflamator - aulin, sper sa mi mai treaca) dupa 17 zile de la operatia de deviatie de sept.. Nu cred ca ar fi de la altceva..nu mi trece cu med obisnuite.. Este cam a 2 a data cand patesc, in 14 zile.. am dureri mari de cap.. azi am fost la control, dr zice ca e ok, nu mai are ce sa aspire...se reface...oricum nu respir chiar 100% inca... fac aerosoli. Dar ce fac cu durerile astea si de ce ma doare capul asa.. pe sarite.. azi e bine miine nu... Pot face o radiografie la cap sa vad dc e ok acolo? Poate fi un hematom pe care dr la control sa nu l fi vazut?Va rog din suflet sa mi raspundeti. Multumesc.
4 comentarii
Dl dr Valeriu, am inteles ca ar trebui sa fac criptoliza amigdaliana.. simptomele sunt 37, 5 chiar in unele zile, ma dor ochii, sunt obosita, ma doare in gat, am pct puroi pe amigdalele inflamate..dar va intreb cum ajuta aceasta procedura mai eficace fata de operatia clasica?Micsorandu -le nu diminueaza si functia lor de imunitate?Infectia nu ramane sau ceea ce genereaza infectia repetata?Multumesc
Dl dr este adevarat ca, simpla pulverizare laser a criptelor amigdaliene poate duce la inchistarea lor, cu persistenta, cronicizarea infectiei in profunzimea amigdalelor? Multumesc
Dl dr Valeriu, in urma controalelor repetate, referitor la prb cu amigdalele, s-a decis extirparea lor.Am fost operata marti 7 nov, am inteles ca era f mari si infectate si a fost ok ca le am scos. Totul a decurs normal, prb e ca la a 4 zi de la operatie am inceput sa ma simt cam rau, o stare generala mai proasta, am temp 37 cu 5 si nu prea ma simt bine, cu calduri...in gat am facut membranele acelea albicioase.incomode tare...vreau sa intreb daca e ok, si daca ar trebui sa fac ceva gargare sau tablete de supt.Acum iau augmentin de 1 g la 12 ore si incerc sa mananc, ca ma doare si stomacul de la atatea... doar.. lichide..Va rog raspundeti daca e ok cu temperatura si cand ar trebui sa mi fac griji..Multam f mult
Ptr dl dr Valeriu - va doresc multa sanatate, realizari si la multi ani !
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2stare generala proasta (dureri de cap-ceafa si frunte, ameteli, stari de caldura in corp)
- 3muschi la un ochi mai slab...
- 6iritatie a ochilor
- 7durere de cap si ameteala
- 5lipsa pneumatizarii sinusurilor frontale are legatura cu durerea de cap?
- 6durere groaznica de cap, inainte imi trecea cu o pastila, acum.. nu
- 7durere extrema de cap
- 4Acum 1 1/2 luna am fost operata de deviatie de sept si rinita hipertrofica
- 6nas infundat... am fost operata acum 2 ani de polipi si deviatie de sept
- 3Pata Neagra la ochiul stang
- 2durere persistenta in partea dreapta a capului
- 3Dureri de cap la spate
- 9Este indicata cauterizarea nazala?
- 1durere de cap, ameteli, tremuraturi ale mainilor senzatie de greata
- 0dureri de cap, somnolenta
- 4dureri de cap de cateva luni
- 2intepaturi in cap
- 1Ma gadila nasul si imi tot curge
- 1Operatie de deviatie de sept Dr.Baschir Sorin din Arad
- 22dureri de cap
Mai multe informații despre: Deviatia de sept nazal Durerea de cap Nasul Ochiul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
- Astigmatismul
- Sindromul ochi uscat - Kratoconjunctivita sicca
- Dezlipirea de retina
- Lagoftalmia paralitica
- Conjunctivita bacteriana simpla
- Tumorile pleoapelor
- Rinita
- Rinita medicamentoasa
- Strabismul la copii
- Vegetațiile adenoide - adenoidita cronică
- Cristalinul
- Transplant de cornee
- Conjunctiva
- Pleoapele si reflexul de clipire
- Febra faringoconjunctivala
- Oboseala oculară (astenopia acomodativă)
- Heterocromia (ochii de culori diferite)
- Durere de cap aproape zilnică - cauze și tratamente posibile
- Nasul (cavitatea nazală)
- Ochiul (analizatorul vizual)
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: