diaree inainte si dupa luarea pilulei anticoncetionale

01-08-2011
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
De la ora 5 dimineata am inceut sa am niste crame urate de tot urmate de diaree, la ora 9 am luat antic.Yasmin si la 10 si 20 am avut scaun moale apos. am luat un furazolidon...am avut contact neprotejat ieri! e nevoie sa mai iau o pastila azi? Multumesc frumos
3 comentarii
0
01-08-2011, ora 11:44
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
daca va rog sa-mi raspundeti cat mai repede sa stiu ce sa fac.
0
01-08-2011, ora 12:26
hadaza
Nu este medic/terapeut
hadaza
Deobicei, cand apare diareea sau varsaturi in timpul administrarii anticonceptionalelor, este bine sa ne protejam suplimentar, pentru ca poate reduce efectul pilulelor. Asta mi-a spus medicul cand m-am confruntat si eu cu aceeasi problema.
0
01-08-2011, ora 12:34
Adriana Tamara
Nu este medic/terapeut
Adriana Tamara
eu am mai luat inca o pastila! multumesc de raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea cronică
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.