Dureri dentare insuportabile(Am nevoie de un raspuns urgent )

04-05-2020
Cosmina123l
Nu este medic/terapeut
Cosmina123l
Deci, acum jumătate de an am mers la un medic stomatolog pentru a îmi plomba 5 dinți...dupa tot acest procedeu, medicul a spus ca mi-a scos un nerv la un dinte. Nu a trecut mult timp si au inceput sa apară durerile și o senzatie de presiune la acel dinte dar a spus că e complet normal... În aceasta iarna am facut o infecție la doi dinți plombați de dumneaei, iar mergând la ea mi-a dat tratament și mi-a spus să revin următoarea săptămână, ea în acea zi fiind liberă.
Am fost reprogramată miercuri dar nu am putut ajunge, dar în schimb am mers vineri ( dumneaei avea din nou liber) dupa toata experiență asta m-am lăsat păgubasă și nu am mai mers...După câteva săptămâni a început această stare de urgență, dar a început să mi se miște și o plombă. Acum de vreo săptămână am probleme cu măselele dupa o altă infecție la aceiași dinți la care am mai facut odată. Dar aceasta durere de măsea nu a venit singură, acum nu îmi pot atinge doi dinți din fața pentru că îmi vine a plânge de durere. Am luat medicamente de durere si am inceput sa iau si antibiotice... Țin sa menționez că nu pot să dau de doamna doctor
Aș vrea să primesc un sfat referitor la ce aș putea face cu plomba care mi se mișcă și ce aș putea să iau pentru durerea de dinți
Și dacă aș depune ceva o plângere ar putea păți ceva ? Si dacă da unde să depun acea plângere?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomanda un stomatolog sau cauta unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce doare locul extracției?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.