durere dinti
ier mi s-a facut obturatie de canal la un canin cu gangrena. dupa curatare s-a pus un medicament. medicul a spus ca daca apare durere sa ma duc inapoi de urgenta! durerea este constanta si nu cedeaza la vidan. pot ajunge la dr numai marti. ce sa fac pana atunci?
1 comentarii
Dvs nu aveti ce face. Daca durerea nu dispare cu antiimflamatorii, singura solutie este sa mergeti la stomatolog sa va scoata medicamentul pt a se asigura drenajul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Am nevoie de raspuns urgent: mi s-a crapat un dinte si ma doare
- 2Durere de dinti
- 6e normal dupa ce iti aplica pivotul sa doara ingrozitor?
- 5Durere masea, granulom? Coronita?
- 1Detartraj+durere masea
- 0dureri fulgeratoare, socuri electrice in dinti
- 5Durere de dantura si obraz care tine de aprox 6 sapt !
- 0Durere masea
- 1Durere masea, nerv extras si aplicată plomba
- 1Ajutor ! Abces si durere
- 1durere dentara
- 1Durere măsea UL5, UL6
- 1durere care nu cedeaza
- 1Dureri insuportabileeeeeee
- 2Durere nelocalizata
- 2Masea cu durere la atingere
- 1Pulsație puternica la baza dintelui
- 3Dureri dentare fără cauza
- 1Inflamație măsea
Mai multe informații despre: Durerea de dinti
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
