Disfunctie Erectila

22-12-2016
16181648
Nu este medic/terapeut
16181648
Seara buna, am 20 de ani si recent am observat ca corpul spongios si glandul penisului nu se mai "scoala" in timpul unei erectii, deasemenea libidoul este scazut, iar erectia nu este una chiar de nivelul "rock-solid" + ca nu pot mentine erectia decat prin stimulare constanta.

Mentionez ca nu ma masturbez zilnic, media fiind odata pe saptamana, probabil din cauza lipsei libidoului.

Evenimente din trecut care ar putea avea relevanta: (ordine cronologica)

- 4 luni de tratament cu Sertralina (100mg), Paroxetina (20mg), Gabapentina (300mg) pentru anxietate generalizata si depresie. (tratamentul l-am incheiat acum vreo 10 luni)

- Consumul de marijuana aprox. 5 luni de zile aproape zilnic.

- (posibila) supradoza pe substante etnobotanice (a fost o experienta dificila, cu tahicardie, hipertensiune, panica) dupa care a 2-a zi am avut probleme cu erectia, m-am chinuit "s-o scol" si am reusit, dupa cateva zile neobservand vreo problema de natura sexuala.

- M-am lasat de marijuana si am avut o perioada, cam 2-3 sapt de sevraj, perioada in care m-am simtit foarte rau(anxietate extrem de ridicata)

Alte simptome si informatii:

- Circulatie periferica foarte slaba, observ ca imi ingheata mainile foarte rapid cand ies la tigara

- La efort simt o vena in urechi (ambele) care pulseaza (ma tem sa nu fie ceva vene/artere care sa se fi dilatat in urma experientei relatate mai sus)

- Usor discomfort in mijlocul pieptului cand incep sa fac efort (nu ma opreste din a face efortul respectiv si tinde sa dispara dupa cateva minute maxim)

- Fumez in medie cam un pachet de tigari la 2 zile


Raspunsurile din partea persoanelor fara calificare nu le voi lua in seama din motive clare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.