dupa ejaculare mi-a curs putin sange!

21-01-2008
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
asi vrea sa-mi dati niste raspunsuri la aceste intrebari va rog frumos :
1.dupa ejaculare mi-a curs putin sange. ce poate cauza sangerarea dupa ejaculare?
2.la ce medic trebuie sa ma adresez pentru probleme de acest gen?
3.ce analize imi recomandati?

multumesc anticipat.
5 comentarii
0
21-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
E prima data cand ti se intampla? Esti la debutul vietii sexuale? Ai avut dureri? Ejacularea a survenit in urma unui contact sexual normal?
Ca sa obtineti un raspuns si noi, medicii, trebuie sa avem mai multe informatii. Oricum e greu cand nu consulti pacientul, dar daca nici informatii nu ne dati, ce raspunsuri sa oferim?
0
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
Este prima data cand mi se intampla. Nu sunt la debutul vietzii sexuale, sangele a venit din interior dupa un contact sexual normal.
Mia curs o picatura de sange dupa ce am ejaculat. Daca mai doritzi informatzi va rog sa-mi spunetzi ce inf.doritzi.
0
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Daca episodul ramane unic, considera-l o intamplare. Cel mai probabil e o picatura de sange dintr-un vas mic de la nivelul uretrei inferioare. Daca se repeta, trebuie sa fii atent la urmatoarele aspecte: aparitia unei secretii albiciose (chiar si numai o picatura) dimineata la nivelul meatului uretral, usturimi sau durere la mictiune (urinat), culoare mai inchisa a urinii. Daca unul din aceste aspecte apare in zilele urmatoare sau sangerarea se repeta la urmatorul contact sexual, trebuie sa te adresezi imediat unui medic dermatolog (posibila infectie dermato-venerica) sau unui urolog. Pentru moment iti recomnd un repaos sexual de 1-2 zile.
0
23-01-2008, ora 00:00
forever18
Nu este medic/terapeut
forever18
Va multumesc mult pentru aceste informatzii, am sa tzin cont de sfaturile date, super-fain site-ul !
0
12-02-2008, ora 00:00
pdl1975
Nu este medic/terapeut
pdl1975
...si mie mi s-a intamplat sa ejaculez o "sperma ciudata un pic maronie" !! Care este cauza? Poate fi din cauza unei lovituri sau raceli ori...?
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.