dupa operatia de pancreas (cancer), mai am dureri

23-09-2009
aali
Nu este medic/terapeut
aali
In decembrie 2007 am fost diagnosticat cu cancer la cap de pancreas, am fost operat in ian.2008, operatia a fost o reusita, analizele pana acum sunt bune, dar inca mai am dureri? Este ceva normal?
5 comentarii
0
25-09-2009, ora 17:51
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
aali, cum s-a depistat cancerul ? ce analize au fost concludente ? multumesc ! sanatate !
0
25-09-2009, ora 22:13
aali
Nu este medic/terapeut
aali
cancerul sa depistat cam greu, am facut icter toti mi-au zis ca am hepatita la Bals rezultatele au fost bune, C.T il aveau stricat si am fost la clinica particulara de am facut C.T+transaminazele erau foarte mari.C.T a fost cel mai concludent.mersi
0
10-10-2009, ora 18:02
Mariia
Nu este medic/terapeut
Mariia
Ali, tocmai am primit prin e-mail un mesaj despre un tratament cu ALOE VERA si ma grabesc sa-ti aduc si tie la cunostinta. Nu am intervenit cu nimic in text. Mesajul este mai lung, daca vrei ti-l pot trimite la o adresa de e-mail. Multa sanatate !

Reteta pentru curarea CANCERULUI :
1. 1/2 sau 1 kg.de miere de albine .
2. 2 frunze mari sau 3frunze mai mici de Aloe Sábila ( Vera )
3. 3 linguri de Cognac, Whisky sau Tuica ( ca dilatator ).
Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza.Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta.
Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.
NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN SITA ACEST REMEDIU !!!
0
10-10-2009, ora 21:10
aali
Nu este medic/terapeut
aali
Multumesc frumos!-*, din cate stiu alcoolul si in combinatie cu altceva face rau la pancreas, daca esti interesata am si eu ceva din Aloe Vera fara alcool

(*modificat de admin)
0
13-10-2009, ora 14:02
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
Draga aali, te rog daca vrei sa-mi trimiti si mie aceasta reteta, te rog mult, sunt f interesata!! -*.Multumesc mult !

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
31-01-2020, ora 13:45
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aplicația care poate detecta primele semne ale cancerului pancreatic dintr-un selfie
  • Care este relația între diabet și cancerul pancreatic?
  • Descoperire medicală care împiedică răspândirea cancerului pancreatic
  • De ce sunt anumite medicamente utilizate împotriva cancerului pancreatic mai eficiente decât altele?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.