Durere de mana dreapta.
Buna ziua !
De joi seara ma doare mana dreapta putin mai jos de umar si a inceput sa ma doara si umarul si putin pe spate in jos. A inceput sa ma doara si cotul si sa imi pocneasca la miscare si cotul si umarul. Ma doare mana de la umar in jos incontinuu. Nu imi amurte si nu simt nici furnicaturi. Si simt mana mai slabita Nu m-am lovit si nu mi sa intamplat nimic. De la cot in jos nu ma doare nimic.. Am 16 ani si sunt cam speriat.. Durerea imi scade cand iau nurofen forte si am fost la un specialist si mi-a dat un tratament cu nurofen forte si mydocalm. Ce ma sfatuiti sa fac in continuare daca durerea persista?
De joi seara ma doare mana dreapta putin mai jos de umar si a inceput sa ma doara si umarul si putin pe spate in jos. A inceput sa ma doara si cotul si sa imi pocneasca la miscare si cotul si umarul. Ma doare mana de la umar in jos incontinuu. Nu imi amurte si nu simt nici furnicaturi. Si simt mana mai slabita Nu m-am lovit si nu mi sa intamplat nimic. De la cot in jos nu ma doare nimic.. Am 16 ani si sunt cam speriat.. Durerea imi scade cand iau nurofen forte si am fost la un specialist si mi-a dat un tratament cu nurofen forte si mydocalm. Ce ma sfatuiti sa fac in continuare daca durerea persista?
6 comentarii
Ai grija la pozitia la calculator. Monitorul sa fie in fata, tastatura in fata in dreptul lui si la inaltimea corespunzatoare.
Elimina orice cauza mecanica. Nu sta mult la calculator.
Elimina orice cauza mecanica. Nu sta mult la calculator.
Am facut asta deja.. Sa fie si de la statul cu capul pe mana cand dorm ? Inainte sa ma doara, stateam cu capul pe mana dreapta in timp ce dormeam si ma trezeam cu mana amortita de nu o mai simteam deloc.. Poate sa fie si de la o raceala a maini??
Poate fi si de la statul pe mana sau daca o tineti pe ceva rece (zid, geam de sticla etc).
Nu am stat cu mana decat sub perina vara.. si perina este rece sub ea.. Eu m-am speriat foarte tare.. Deoarece un coleg a facut cancer osos la aceeasi mana (dreapta) dupa un diagnostic gresit.. Si... ma intelegeti
Imi raspunde si mie cineva? A inceput sa ma doara si spatele, omoplatul.
Gandeste-te la orice lucru mecanic pe care il faci incorect in ceea ce priveste mana.
Sa stai corect la calculator, nu dormi pe mana, sa nu vina curentul sau raceala pe ea.
Da-te cu crema cu untul pamantului sau crema din cutiile mici rosii de alifie chinezeasca.
Daca elimini toate cauzele mecanice si tot te doare, trebuie sa iei trimitere de la medicul de familie si sa te prezinti la medicul Reumatolog.
Sa stai corect la calculator, nu dormi pe mana, sa nu vina curentul sau raceala pe ea.
Da-te cu crema cu untul pamantului sau crema din cutiile mici rosii de alifie chinezeasca.
Daca elimini toate cauzele mecanice si tot te doare, trebuie sa iei trimitere de la medicul de familie si sa te prezinti la medicul Reumatolog.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 12iritatie la degetelor de la maini
- 88amorteala la degetul mic si inelar de la mana stanga
- 12Pulsatii.mana, picior partea stanga cu dureri de cap
- 10Amorteala degetelor de la mana stanga!!!!!!!!!
- 11maini rosii cu pete albe
- 26dureri la mana dreapta
- 5Mana umflata
- 12Recuperare mana dupa operatie.
- 4dureri ciudate la mana stanga
- 32tendon deget rupt
- 7Durere la san si la mana dreapta.. poate avea vreo legatura?
- 3falanga umflata
- 4de la un timp o doare mana, mai ales noaptea
- 4Nu pot intinde complet mana.
- 2Fractura delicata
- 6am dureri la mana dreapta si pot sa fac nimic
- 14incheietura iinflamata
- 1intrebare - ma doare toata mana
- 1Mă doare foarte tare mâna stânga!
Mai multe informații despre: Mana durerea la mana
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: