durere de picior la copil

13-06-2015
ramonaboar
Nu este medic/terapeut
ramonaboar
Buna ziua! Am un baiat de 5 ani si de o saptamana a inceput sa schioatete si spune ca il dor picioarele in talpa. Am mers cu el la medicul de familie si a spus ca picioarele sunt perfect normale. Am intrebat copilul daca sa lovit dar el mi-a spus ca nu s-a lovit. Nu stiu de unde ar putea sa vina aceste durrei, dar nu imi place nici cum schioapata. Inainte mergea si alerga normal.va rog sa ma ajutati cu un raspuns
Va multumesc
3 comentarii
0
13-06-2015, ora 14:36
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Este un copil normoponderal sau supra-ponderal??
Unde este localizarea anatomica a durerii?? Cana apare durerea, care este legatura cu efortul??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
15-06-2015, ora 20:19
ramonaboar
Nu este medic/terapeut
ramonaboar
copilul este sanatos, normo ponderal, iar durerea este in talpa, dar nu spune intotdeauna ca il doare, seara, dar ma derajeza ca schioapata si merge pe varfuri. dacaii spun sa merga normal tine piciorul incordat, iar cand paseste tine laba piciorului indreptata mult in exterior,
0
15-06-2015, ora 22:14
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
V-as sugera un consult la ortopedul pediatru, pentru a exclude o afectiune neurologica de tip Charcot-Marie-Tooth.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: