Durere de spate doar noaptea

28-11-2022
Bogdan Chereji
Nu este medic/terapeut
Bogdan Chereji
Bună ziua! Ma confrunt cu o problema destul de interesanta. Am vârstă de 33 ani și cam de 7 sau 8 luni de zile ma confrunt cu o durere de spate undeva la coloana în partea stanga dar parca în interior. Specific ca durerea apare doar noaptea după ce dorm mai mult de 6 sau 7 ore. După ce ma trezesc în 30 minute îmi trece și pot sa fac orice mișcare. Pot sa ridic pot sa stau pe scaun pot sa fac orice mai putin sa stau intins mai multa vreme... Dacă de luni pana vineri dorm doaptea câte 5sau maxim 6 ore pe noapte nu am nimic. Dar sâmbăta când recuperez somnul și duminica, pentru mine este un chin. Nu pot sa o duc la nesfârșit cu nedormitul. Specific ca obisnuiam sa dorm pe o perna foarte mare. Cu capul cat mai sus. Si de un an mi-a schimbat salteaua cu una cu spuma cu memorie si totodata si perna cu una micuta incerand sa imi indrept spatele deoarece am si o cocoasa cred ca de la pozitia gresita a somnului. Dimineata tusesc cam o ora desi nu sunt fumator si nu am fumat niciodata. Asi dori un sfat o îndrumare! Mulțumesc!
2 comentarii
0
28-11-2022, ora 13:45
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Acelasi lucru am patit si eu, dureri mari pentru ca schimbasem salteaua cu una mai scumpa cu memorie, am adus inapoi salteaua si am pus pe ia un topar de 5 cm si acum este perfect, schimba salteaua ca mine.
0
29-11-2022, ora 00:35
Bogdan Chereji
Nu este medic/terapeut
Bogdan Chereji
Mulțumesc de sfat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de spate după somn
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Este paracetamolul un remediu pentru durere eficient și sigur?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  •