Durere dupa nerv scos.

07-12-2013
DragosAlin
Nu este medic/terapeut
DragosAlin
Buna seara, romedic! Am si eu nevoie de sfatul unui medic...
Joia aceasta am fost la medicul stomatolog din liceu ca sa imi scot nervul de la o masea. Dupa ce mi-a scos nervul, mi-a pus o plomba provizorie, dupa care mi-a dat drumul si a zis sa vin ziua urmatoare ca sa imi scoata pansamentul.(sangereaza foarte mult) cica.

Problema e urmatoarea... de vineri ma doare nonstop maseaua, si la atingere imi vine sa ma urc pe pereti... Durerea e insuportabila, tin gheata nonstop ca sa mai ameliorez oleaca durerea + iau ketonal/ibuprofen, tot ce imi sta prin cale...
Are cineva o idee de ce ma doare?

Tin sa mentionez din cate am auzit: Am 3 canale, unul e larg larg si dupa ce mi-a scos nervul inca ma mai durea in capat cand baga 'acul' acela.
3 comentarii
0
07-12-2013, ora 21:37
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Este posibil sa mai fi ramas ceva filete de nerv pe canale(sangerarea de care vorbiti sugereaza asta). Mergeţi la medic sa finalizati tratamentul
0
07-12-2013, ora 22:14
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Din cate mi sa spus mie de catre medicul dentist am inteles urmatoarele: cand se scoate nervul acolo ramane o sensibilitate si daca pui geata sar putea sa faci si o infectie. Daca ai scos maseaua de minte acolo va ramane gaura si se va vindeca in timp.
0
09-12-2013, ora 22:07
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
Va doare la rece sau doar la atingere? Daca doare si la rece atunci au ramas filete nervoase; daca este la atingere, atunci poate fi datorata inflamatiei post-tratament ca dovada ca trece cu ibuprofen...Trebuie terminat tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul