Durere genunchi

11-01-2019
Gdiana
Nu este medic/terapeut
Gdiana
Buna seara. As vrea sa va intreb ce ar trebui să fac pentru a atenua durerea de genunchi, care ma supăra de ceva vreme mai ales cand este frig afara. Este vorba de o durere la genunchiul drept în partea interioară. De cand ma stiu stau cu genunchii sub fund, asa mănânc si la masa, iar anul trecut am cuzut cu bicicleta (nimic grav, doar o julitura la acest genunchi) M-a mai durut si in trecut, însă după câteva zile imi trecea. Durerea nu este foarte intensă, însă există(ma doare cand fac sărituri, sau stau pe vine, la diferite mișcări ) De un 1 an de cand m-am lăsat de țigări, merg la aerobic de minim 2 ori pe saptamana, merg pe jos ( ma gandesc ca, poate fortez, sau am forțat ceva acolo ori este trecerea prea brusca de la a nu face sport ani de zile la activitate mult prea intensa). Mentionez ca am 35 ani, 1.70 si 67 kg. Multumesc frumos
2 comentarii
0
12-01-2019, ora 08:59
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua,
Cel mai probabil este vorba despre o supra-solicitare a articulatiei (efort excesiv).
Incercati sa reduceti drastic nivelul efortului fizic timp de cateva luni.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
0
12-01-2019, ora 10:19
Gdiana
Nu este medic/terapeut
Gdiana
Multumesc frumos, dl doctor pentru raspuns. Sper sa nu fie nimic grav si sa se rezolve. Inițial am avut impresia că este ceva la menisc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: